Zıpkın

Balık avcılığının en keyifli seçeneklerinden biri zıpkın kullanmaktır. Ancak zıpkın kullanımı ile balık avcılığı diğer yöntemlere göre biraz daha zorlu bir aktivitedir. Öncelikle disiplinli bir çalışma gerektirir, sualtındaki yaşam ile ilgili ayrıntılı bilgi sahibi olunması şarttır. Avlanması planlanan balık çeşidinin beslenme şekilleri ve avlanma zamanı önemlidir.

Zıpkın kullanarak balık avcılığı yapan kişi başka hiçbir canlıya zarar vermeden sadece hedeflediği balığı avlar bu nedenle diğer avcılık dallarına göre farklılık gösterir. zıpkın avcılığında başarılı olmanın bazı önemli şartları vardır. Denize, su altı dünyasına ve avlanılacak balığa dair bilgiler ne kadar fazlaysa başarı oranı artacaktır. Sessiz hatta görünmez olmak gerekir. Zıpkın avcılığına özel kıyafetler yardımıyla su altında gizlenme yeteneği kazanırken; profesyonelliğiniz sayesinde sessizce ilerleyebilirsiniz. Bazı balık türlerinde sessizlik faktörünün oldukça önemli olduğunu her zaman hatırlamak gerekir.  Zıpkın avcılığı Farklı parametrelerden etkilense de çeşitli zıpkın teknikleri mevcuttur. Sığ su baskın tekniği en çok tercih edilenlerden biridir. Balığa gizlice baskın yaparak avlanma olarak tanımlanabilecek bu teknikle birlikte agaşon ve taş altı tekniklerinde zıpkıncılar tarafından en çok uygulananlardır.

Balık avları arasında zıpkın avcılığının sizin için ayrı bir yeri varsa; ideal bir zıpkıncının özelliklerinden bahsedebiliriz. Öncelikle ideal zıpkın avcısı avında seçici olmalıdır, ciddi bir tehdit oluşturmadığı sürece; sadece zevk için bir canlıyı öldürmekten kaçınmalıdır.  Dalışa izin verilmeyen bölgelerde kurallara uymalıdır ve avlanmaya izin verilmeyen türler avlanmamalıdır.  Zıpkın avcılığına dair ihtiyacınız olan her şey balıkçıların ve avcılıların birleşme yeri  balikmarketim.com’da.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 28 29 30
Toplam 699 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 28 29 30
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.