Filtre

Zıpkın Malzemeleri

 Zıpkın Malzemeleri Zıpkınla balık avında kullanılan zıpkının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Zıpkın deniz silahının diğer bir adıdır. Kullanımı dikkat ve özen gerektiren yoksa kötü sonuçlara yol açabilen mızrak gibidir. Zıpkının altında bulunan yardımcı malzemelerde bulunmaktadır.
Farklı ve çeşitli malzemelerle zıpkınla balık avında kaliteli avlanmaya ulaşılabilmektedir. İlk olarak zıpkın lastiklerinden bahsetmek gerekirse 16 mm, 18 mm ve 20 mm olmak üzere 3 kalınlıkta üretilmektedir. Kaplinli ve kaplinsiz modelleri vardır. Uzunlukları birbirinden farklı boyutlarda satışa sunulmaktadır.

Zıpkın Malzemeleri

En uzunu 100 cmdir. Çiftli veya tekli olarak satılmaktadır size uygun olan hangisi ise onu almanızda yarar vardır.Genel olarak siyah renklidirler nadir olarak farklı renklerde karşınıza çıkabilirler.
Zıpkın şişleri ise ; genellikle farklı boyutlarda ve kalınlıklarda üretilmektedirler. Herkesin ihtiyacı farklı olmaktadır. Çentikli olanları paslanmaz çelikten üretilmektedir. Güldiken şişler ise çift kanatlı tek kanatlı olarak iki grupta ele alınmaktadır. Paso uçlu ve shark fın zıpkın şişleri kendi içerisinde ayrılarak diğer şişlerle benzer özellikler göstermektedirler.
İp ve metal palamutta zıpkın malzemeleri ndendir. Öncelikle ip palamutun avantajlarından başlayalım. Eli kesip koparma ihtimali olmayanbu palamut gayet güven vericidir. Sessiz yapısı vardır. Gövdeye de zararı dokunmamaktadır. Dezavantajları ise lastiğin performansını metal palamuta göre daha fazla düşürmektedir.
Metal palamutla lastik daha avantajlı durumdadır. Kopabilir bu ihtimali gözardı etmemekte fayda var.Bu kopma sorununu da sağlam zıpkın ipi kullanarak ortadan kaldırmak mümkündür. Metal palamutla daha çok darbe görür zıpkın gövdesi. Metal palamutu da dikkatli kullanırsanız tehlike ortadan kalkabilmektedir.
Zıpkın kabzalarıda bir diğer zıpkın malzemeleri ndendir. Sessiz atış sağlama özelliği ve paslanmaz çelikten olan tetik mekanizması ile herkesin ilgisini çekmektedir. Farklı renk seçenekleri ile istediğiniz renk kabzaya sahip olabilmeniz mümkündür.
Tüm Zıpkın Malzemeleri İçin Tıklayınız.
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 5
Toplam 119 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.