Filtre

Surf KamışlarSurf avcılığı genelde kumsal kıyılarda, büyük dalgaların dalganın yüksekliğinden daha sığ kıyılara yaklaştığında çatlaması olayına ve bu olay sonucunda oluşan köpüklü dalgalara verilen isimdir. Bu avlanma için kullanılan kamışlar ise lineaeffe extreme cast 430cm başta gelmektedir.

 


Genellikle açık denize bakan, kıyıları kumsal ya da kayalık fakat çoğunlukla dip yapısı kumluk, kıyıdan itibaren giderek derinleşen sahillerde oluşan bu dalgalar sebebi ile normal avcılığa oranla daha ileri atılarak av beklemeye dayanan olta balıkçılığına ve oltayı uzağa atma tekniğine verilen isimdir.

 


Çoğunluk ile surf kamışlarının makina yuvasından sonraki sap kısımları diğer kamışlara nazaran daha uzundur. Bu uzunluk savurma sırasında avantaj sağlamaktadır. Bazı modellerde bu kısım yumuşak lastik malzeme ile kaplıdır ki bu da elde kaymayı minimuma indirmesi açısından önemli bir avantajdır.

 


Bu avcılık için üretilmiş olan lineaeffeextreme cast 430cm kamış lineaeffe markasının en kaliteli ürünleri arasında yerini almaktadır. Bildiğiniz üzere ip misinalar normal yüzüklere çok büyük zararlar vermektedir. Bu yüzden Surf Cast için üretilen kamışların çoğunda artık bu tarzda dayanıklı yüzükleri görmek mümkün. Yüzük genişliklerine genelde ülkemizde pek dikkat edilmez ama Surf Cast için çok büyük önem taşımaktadır. Kamışımızın yüzük büyüklüğüne göre makinemizi tedarik eder isek atışlarımızda misinamızı daha rahat boşaltma imkânı sunduğunu göreceksiniz.

 


Bu gibi durumlar içinde özel olan lineaeffe extreme cast 430cm kamış son yıllarda hem amatör balıkçıların hem de profesyonellerin önemli tercihleri arasında yerini almaktadırlar.

 Tüm Lineaeffe Extreme Cast İçin Tıklayınız.
 


 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.