Filtre

At-Çek Avcılığında Shimano


Spin kelimesi lugatımıza İngilizceden geçmiştir. Anlamı ise çevirmek ya da döndürmek olarak geçmektedir. İşte balıkçılıkta çevirebileceğimiz malzeme olta makinesidir. Bu aslına bakılırsa amaç bir balık balığı yakalarken sahte balıkla az maliyette spor yaparak yapılmasıdır. Birçok ülkede spor amacı ile yapılan bu avcılık ülkemizde de yeni yeni ilerlemektedir. Bunun yanında da bu avcılığa dair ürünler yeni olarak üretilmektedir.

 


İşte yeni bir avcılık stili olan spine yeni bir marka olan shimano ile bakacak olursak, shimano spin makine hafiftir. Bu avcılık misinanın ucu sahte balık takılarak misinayı sürekli denize atıp hızlı bir şekilde çekerek yapılmaktadır. Aslına bakılırsa bu avcılık hem spor amaçlı ve hem de maliyeti az olduğu için daha yaygınlaşmaya başlamıştır. Bunun yanı sıra büyük ve güzel balıklarda bu yöntem ile daha iyi yakalandığı için ilerlemesi zor olmamıştır.

 


Sahte balık ile yapılması da oldukça avantajlıdır. Bir sahte balık ile uzun yıllan spin avcılığı gerçekleştirebilirsiniz. Özelik olarak makinenin de hafif olması gerekiyor ki sürekli at çek yaparken yormasın bizi, bilye sayısı da fazla olmalıdır. Shimano spin makine de zaten bilye sayıları 4+1 den başlamaktadır. Spin avcılığı için gerekli makinede de olması gereken bilye sayısı 4 ten başlamaktadır.

 


Bu avlanma türünde birkaç özelliğin bir arada olması gerekiyor. Makinenin hafif olmasının yanında 25 lik ya da 40 lık arasında gücünün değişmesi gerekir. Shimano spin makinelerde bu özelliklere sahiptir. Eğer ki aldığınız makine ile normal olta balıkçılığı da yapmak istiyorsanız 40 lık olanlarından almanız sonraki kullanımlar için uygun olabilir. Fakat sadece spin avcılığı için kullanım yapacaksanız 25 lik ya da 30 luk olanların almanızda fayda vardır.

 Tüm Spin Makineler İçin Tıklayınız.
 


                                                                                                                         
 
 

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 39 40 41
Toplam 982 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 39 40 41
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.