Balıkçılık Av Malzemeleri

 Balıkçılık Av Malzemeleri

Balıkçılık av malzemeleri

tekneli ve kıyıdan olmak üzere 2 gruba ayrılır. Tekneli balıkçılık ise kendi içinde ayrılır kıyı ve açık deniz olmaz üzere. Bunlarda kullanılan balıkçılık malzemeleri farklılık gösterir. Kıyıdan yapılan balıkçılıkta kullanılan balıkçılık ve malzemeleri çoğunlukla olta veya ağ kullanılır. Yalnız ağ kullanımının bazı zararları vardır küçük veya büyük balık fark etmeden alır ve buda balıkların nesillerinin tükenmesine yol açar. Büyük gemili balıkçılık ise tarayıcı yöntemiyle aranır ve ağ sistemiyle toplanır. Bu balıkçılıkta küçük balıklar ve yasak olan hayvanlar toplanmaz ve buda türün sürekliliğine yardım eder. Kıyıdan yapılan balıkçılıkta iste kullanılan balıkçılık ve av malzemeleri oltadır . Olta çoğunlukla kamış veya direk misina yönetimiyle kullanılır ve buda balıkçılık ve av malzemeleri arasında en çok kullanılan ürünlerdendir. Kıyıdan yapılan balıkçılık arasında bide dalgıçların zıpkın yoluyla balık tutma yolu vardır.
Bunların başında kullanılan balıkçılık ve av malzemelerinde zıpkın gelir ve bunun yanı sıra yanında kullanılan kıyafet tüp gibi malzemelerde kullanılır. Bunları ise çoğu yerde bulabilirsiniz fakat düzgün ve güzel bir ürün bulmak zordur. Bu yüzden bu ürünleri balıkçılık ve av malzemeleri satan yerlerde bulabilirsiniz. Kıyı balıkçılığında yem kullanılır ve bu yemlerde 2 türde ayrılır.
Suni yem ve doğal yem vardır. Doğal yemler bazı balıkların etlerinden veya solucan türü hayvanlar kullanılır. Yapay yemler ise hayvanları kışkırtıcı ve cazip edici şekilde olur ve buda hayvanları suni yeme doğru çeker. Buda balığın yakalanmasına sebep olur. Bu malzemeleri de balıkçılık ve av malzemeleri satan dükkânlar bulabilirsiniz. Türkiye'de satılan balıkçılık ve av malzemelerinin çoğunu dükkânlarda veya seyyar satıcılarda bulunur. Bunların satısında veya alınmasında bir suç yoktur ve yasaldır.
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 3952 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.