Shimano Aksesuarlar

Balık avcılığı, avlanma tarzına göre farklı malzemeler gerektirir. Olta mantara sarılmış ucu boşta olan misinaya verilen genel addır. Ancak bu misinaya avlanmak istenen balığa göre olta fırdöndüleri, olta kurşunu ya da olta iğnesi takıldığında, olta takımı olarak adlandırılabilir. Balık avcılığı için ihtiyacımız olan öncelikle olta takımıdır. Olta takımları elle balık tutulmaya ya da makinayla balık tutmaya elverişlidir. Makinalı olta takımları için olta kamışı ihtiyacınız olan malzemeler arasındadır. Genel balıkçılık malzemelerinin yanında ihtiyacınız olan ve yardımcı ekipmanlar da elinizin altında bulunmalıdır.


Yardımcı ekipmanlar, adından da anlaşılabileceği gibi sizi zor durumlardan kurtarmak için yanınızdadır. Balık av malzemeleri arasında aksesuar olarak nitelendirilen bu malzemeler satın alınırken kaliteye önem verilmelidir. Markanın kalitesiyle fark yaratan Shimano aksesuarlar sizin için uygun bir tercih olabilir. Shimano aksesuarlar ı arasında en önemlisi kamış bandı ve yedek olta makine kafasıdır. Kamış bantları parçalı kamışlarınızı bir arada tutabilmenize olanak sağlayan kullanışlı bir aparattır. Sağlamlığı ve dayanıklılığı sayesinde kamışlarını güvenle taşımanıza yardımcı olan Shimano Rod Parçalı Kamış Bandı kamışlarınıza göre ayarlanabilme özelliği sayesinde etkin bir tutunma sağlar. Boyutları 20 cmsx6 cms olan Shimano rod parçalı kamış bandı velcro sistemi sayesinde oldukça kullanışlıdır.
Size balık avcılığında yardımcı olacak diğer aksesuar ise yedek kafa olacaktır. Sabit makaralı ve serbest makaralı olarak ikiye ayrılan olta makinaları teknolojinin gelişmesiyle günden güne farklı özellikler kazanmıştır. Shimano Stradic CI4 4000 F olta makinası Cl4 malzemesi sayesinde hafifleyen ağırlığıyla balık avcılığında beğenilen ürünlerdendir. Hafifleyerek 264 gram ağırlığa düşmesine rağmen gücünden kaybetmemesi tuzlu su balıkçılığında devrim etkisi yaratıştır. Böylesine nitelikli özelliklere sahip olta makinanızın başına talihsiz bir durum geldiğinde Shimano aksesuarlar kategorisinden ulaşabileceğiniz Shimano Stradic CI4 4000 F Yedek Kafa sizin balık avcılığı için çıktığınız yolclukta kurtarıcınız olacaktır. İşinizi şansa bırakmayı sevmiyorsanız, bunun yanında Shimano Stradic CI4 4000 F makinasının özelliklerinden vazgeçemiyorsanız her ihtimale karşı yanınızda bir adet Shimano Stradic CI4 4000 F yedek kafa bulundurmalısını. Bu sayede keyfinizi yarıda bırakmazsınız.
Markanın imzasını taşıyan Shimano aksesuarlar, markanın diğer ürünleriyle birlikte online mağazamızda, kendine hobi olarak balık avcılığını seçenleri bekliyor. İsteğinizi karşılayacak her türlü ihtiyacınız için, sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Olta takımı, olta makinası, olta misinası, olta iğnesi, olta kamışı gibi malzemelerin tümüne indirimli fiyatlardan faydalanarak sahip olabilirsiniz. Balık av malzemeleri konusunda kalite ve güveni bulabileceğiniz balikmarketim.com online alışveriş için hizmetinizde!Keyifli alışverişler dileriz.

Lineaeffe Aksesuarlar

Bir balık avcısının olmazsa olmazı kaliteli ve sağlam bir olta takımıdır. Dayanıklılık balık avı malzemelerinin en gerekli özelliğidir. Böylece balık avcılığını seçenlere uzun süreli kullanım imkânı sağlar ve av malzemeleri yüzünden avcılık keyfiniz yarıda kalmamış olur. Olta takımının ana malzemeleri olta kamışı, olta iğnesi ve misinadır. Bu ana malzemelerin yanında balıkçılıkta aksesuar malzemeler de önemli rol oynar. 

Balık avcılığı sırasında size yardımcı olacak aksesuarlar, önemsiz gibi görünse bile sizi ufak tefek birçok zorluktan kurtaracaktır. Aksesuarların avcılığı severleri zor durumlardan kurtarabilmesi için kaliteli olması şarttır. Kaliteli balık malzemelerinde aranan marka Lineaeffe Aksesuarlar bu konuda sizin için yeterli olacaktır. Balık avı sırasında oldukça ihtiyaç duyulan halka pensesi sayesinde, jig ve rapala halkalarını açarken zorlanmazsınız. Lineaeffe 8420070 22cm Halka Pensesi ile çelik tel sıkıştırabilirken, misina koparma işlemi de artık sizin için çok kolay bir hal alacaktır. Yine kesici bir alete ihtiyacınız olduğunda Lineaeffe aksesuarlarından paslanmaz makas çeşitleriimdadınıza yetişecektir. Paslanmaz çelik yapısı sayesinde suyla ıslanmasına rağmen ilk günkü gibi parlayacaktır. Balıkçılığın en önemli anlarından biri balığın ağzından olta iğnesinin çıkarılma anıdır. Gerek balığın zedelenmemesi için, gerekse elimizin balıktan ya da iğneden zarar görmemesi için; Lineaeffe iğne çıkarıcı aparatların kullanılması şarttır. Zehirli, dişli ya da ince derili balıkları düşündüğümüzde iğne çıkarıcı modelleri çok kullanışlı aparatlardır. Farklı uzunluklarda olan plastik iğne çıkarıcı modellerini Lineaeffe markasının farkıyla denemenizi öneririz.

Gece avcılığını sevenler içinse, kafa fenerleri mevcut. Böylece yapmanız gerekenler için ışık kaynağınız her zaman yeterli ve iki elinizde kullanılabilir durumda olacaktır. Ledli modelleri olan Lineaeffe Kafa Feneri çeşitleri, aksesuarlar kategorisinde sizleri bekliyor. Olta takımı sarma makarası diğer adıyla takım sarma aparatı seti birbirinden kaliteli aksesuarlarla beraber balıkmarketim.com’da.. Sayfada sizi bekleyen diğer av malzemeleri; Lineaeffe çelik tel, Lineaeffe plastik yemleme sapanı, Lineaeffe sarma mantarı, Lineaeffe fosforlu boncuk, Lineaeffe jig halkası, Lineaeffe boili stoperi, Lineaeffe dijital terazi, Lineaeffe elektronik terazi, Lineaeffe misina sayacı, Lineaeffe iğne bağlama makinası, Lineaeffe şeffaf köstek, Lineaeffe yem torbası, Lineaeffe stoper… Bahsedilen tüm bu Lineaeffe aksesuarlar içinde ihtiyacınız olan bir aksesuar varsa indirimli fiyatlar, taksitli uygun ödeme avantajları, güvenilir online internet alışverişi için balıkmarketim.com'u seçin!

[Devamı]
[Gizle]

Savagear Aksesuarlar

Hayatın gündelik sıkıntılarından ve iş stresinden uzaklaşmanın en kolay yolu zevk alabileceğimiz bir hobi ya da spor dalı bulmaktır. Avcılık hem hobi hem de bir spor olarak pek çok insan için monoton hayattan kaçış yoludur. Ancak balık avcılığından daha çok zevk almak için ve bu işi hakkıyla yapabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekir. Balıkçılıkta hevesinizin kaçmaması ve başarılı olabilmeniz kaliteli ve sağlam malzemelere sahip olmanızdan geçiyor. Kaliteli olta takımı sahip olmanız gereken ilk şeydir. Olta kamışları olta misinaları derken gözden kaçırmamanız gereken diğer malzemeler aksesuarlar… Balıkçıllıkta aksesuarlar sizi birçok zahmetten ve zaman kaybından kurtaracak nitelikte aparatlardır.

Balık avcılığında kaliteli donanım arayışındaysanız Savage gear ile yollarınız mutlaka kesişecektir. Özellikle aksesuar konusundaSavagear Aksesuarlar kendi alanında oldukça başarılıdır. Savagear Spilt Ring Prologicier Pense paslanmaz bir jig pensesine ihtiyacınız varsa size önerimizdir. Savagear Magic Balıkçı Makası örgü misinaları bile rahatlıkla kesebilecek güçtedir. Üretildiği malzeme titanyum olduğundan uzun yıllar deformasyona uğramadan takım çantanızda yerini koruyacaktır. Peki, balıkçı penseleri ne işe yarar? Öncelikle penselerin en çok kolaylık sağladığı çelik tel sıkıştırma işlemidir. Her kalınlıkta misinayı zorlanmadan kesebilirken, güçlü çenesi sayesinde küçük tamiratlarda da yanınızda olduğuna memnun olacaksınız.

Avlanmanın en önemli boşluklarını dolduran Savagear Aksesuarlar, oltayla balık avlayan ustaların olmazsa olmazlarıdır. Balıkçılığı hobi olarak seçenler verimlerini arttırmak istediklerinde hatayı kendilerinde aramak yerine önce olta takımı, olta misina ve iğnesi gibi malzemelerini sektöründe daha başarılı olan kaliteli malzemelerle değiştirmeliler. Savagear markasının imzasını taşıyan ürünler sayesinde sık sık ekipman değiştirmek yerine uzun ömürlü malzemelere sahip olmanız mümkün.

İhtiyacınız olduğunda takım çantanızda bulunması gerekenler listesi hazırlarsanız Savagear aksesuarlarına göz atmanız gerekecektir.Savagear markası balık avcılığı sektöründe teknolojiyle paralel üretim yapan en önemli markalardan biridir. Birbirinden kaliteli av malzemeleri ile sektörde adını duyuran marka, balikmarketim.com’da! En ucuz olta takımı, başarılı olta iğneleri, en hesaplı olta kamışı, kaliteli olta misinaları ve en kullanışlı takım çantalarını bulabileceğiniz online satış mağazamız, kredi kartıyla taksitli alışverişleriniz için en doğru adres. Aksesuar seçimlerinizi kolaylaştırmak adına balikmarketim.com web sitemizde Savagear akseauar ürünlerini inceleyebilrisiniz. Keyifli Alışverişler!

[Devamı]
[Gizle]

Trabucco Aksesuarlar

Trabucco Aksesuarlar hakkında sitemizde şimdilik yer verebildiğimiz balıkçı kutuları, dilerseniz aracı parkettiğiniz yerden avlanacağınız yere kadar tekerlekleriyle konfor sağlar, dilerseniz oturma seçeneği sayesinde tabure görevi görür, dilerseniz takımlarınızı saklamaya yarar, tuttuğunuz değerli balıkları da unutmamak şartıyla. 

Trabucco Aksesuarlar içinde daha çok çantaların bulunduğunu görüyoruz. Peki bir balıkçının çantasında neler bulunmalıdır? Belki bu konuda daha önce hiç düşünmemişizdir. Özellikle balıkçılığa yeni başlayanların bu konudaki detaylara hakim olmaması sebebiyle av esnasında eksikleri hissettikçe çantası hep bir sonraki sefere şeklinde dolmaya devam edecektir. Dilerseniz genel olarak bir liste oluşturalım ve balıkseverlerin daha sonra kendi ilgi alanlarıyla devamı gelecek bir liste yapalım. Öncelikle Trabucco Aksesuarlar içinden bir çanta seçelim ve malzemeleri sıralayalım; 

· Değişik çeşit ve ağırlıklarda kurşunlar
· Değişik boylarda ve çeşitlerde fırdöndüler ve halkalar
· Değişik boylarda ve çeşitlerde iğneler
· Çapari çeşitleri ve yemli avlar için hazır takımlar
· Çeşitli misinalar.
· Çeşitli Şamandıralar
· Zil ve Fosforlu ışıklar
· Pense, Makas ve çakı
· Çeşitli balık avları için Sahte yemler ve kaşıklar
· Japon yapıştırıcısı
· Yara bandı ve küçüğünden bir şişe kolonya 
· Mantar çeşitleri
· Mıknatıs
· Kafa lambası ve yedek pil
· Çelik tel
· Çeşitli zokalar
· Zargana ipeği
· Stoper
. Yağmurluk
. Çakı (falçata, bıçak türü kesici alet) (Tirbişonlu)
. Çakmak
. Açılır koltuk
. Yem tahtası
. Termos
. Boş poşet

Yukarıda yazdıklarımız genel olarak derlenmiştir. Her balıkçının kendi zevkine, ihtiyaçlarına, balık tutulacak mevsime, balığın çeşidine göre değişiklik göstereceği unutulmamalıdır. Keyifli bir hobi olduğu kadar, her avcının kendi bütçesine göre bir takım oluşturması önemlidir. Balıkçı takım çantaları, balık avı çantası, balıkçı sırt çantası, balıkçı plastik kutuları, canlı yem kutuları, plastik kutular, takım çantaları, canlı yem kutusu derken seçenekler giderek çoğaldı. Tüm seçenekleri Balikmarketim.com sitesi içinden bulabilir, detayları inceleyerek kendi seçimlerinizi oluşturabilirsiniz. Unutmayın yüzyıllardır balık tüketilegelmektedir. Unutulmaması gereken diğer önemli bir nokta av yasaklarının olduğu zamanların iyi bilinmesidir. Doğayı koruyalım. Koruyalım ki, torunlarımızın torunları da balık yiyebilsin.

[Devamı]
[Gizle]

Berkley Aksesuar

Berkley Aksesuar şimdilik güneş gözlüğü setleri ve jig halkalarının satışı ile devam emektedir. 24 parçalık güneş gözlüğü setleri sitemizde incelenebilir. Berkley Aksesuar içinde jig halkaları önemli yer tutmakta. Jigging ülkemizde henüz yeni yeni yaygınlaşmaya başlamış olmasına rağmen dünya ülkelerinin bir çoğunda kullanılan yaygın bir avlanma tekniğidir. Uzun süredir Avrupa’da kullanılmasına rağmen, ülkemizde birkaç yıldır yapılan bir av türüdür. Jigging yani dikey sırtı. Bu avlanma şekli tekneden dibe doğru Jig yemlerinin sarkıtılarak düzenli ve düzensiz yapılan hareketlerle hızlı ve yavaş sarma şeklinde ve yukarı doğru yemi çekmelerle yapılan bir avlanma tekniğidir. 

Ayrıca tekneden veya derin sularda kıyılardan uzağa atıp çekme yöntemiyle de jigging yapılmaktadır. Bu avda hedef yine yapay balık,silikon balık ve ahtapotlardaki gibi avcı balıklar. (Orfoz, Akya, Sinarit vb.) Tekneden uzağa atma yönteminde, bulunduğunuz noktadan daha geniş bir alanı tarayacağınızdan daha etkili avlanma şanşı mümkündür. Jig ile avlanmada suni yem dibe indirilerek belirli derinlikler kontrol edilir. Buradaki amaç farklı ağırlıklarda olan jiglere, kaçan ya da yaralı balık hareketi yaptırarak avcı balığı çekebilmek. Hızlı ve yavaş seğirme hareketleri ile yukarı çekilerek düzenli ve düzensiz olarak makineyi sararak balığı kıskandırıcı hareketler ile avlanmak gerekir. Bu hareketleri ne çok hızlı ne de çok yavaş yapmalıyız Çünkü çok hızlı çekersek balık kendi bulunduğu ortamdan aynı hızda avımızın peşine gelmeyebilir. Çok yavaş çekersek, halk arasında ‘yemi koklatmak’ dediğimiz bir durum olacağı için sonuç alamayabiliriz. Kısacası aksiyonu bol bir avlanma şekli heyecan tutkunlarının gözdesi Jigging avında yüksek devirli ve güçlü dişli tertibatı olan spin makineler ve çıkrık makineler kullanılabilir. Kıyıdan uzağa atarak da avlanma yapılabilir. Ancak bu avlanma şeklinde derinlik önem arzettiği için kıyıdan atarak avlanma yapmak istenildiğinde avlanacağımız bölgenin derinliğinin yeterli olması gerekir bu avlanma şekli sığ sularda çok iyi sonuçlar vermeyecektir. Ancak yüksek akıntılı boğaz geçişlerinde bu tip avlanmaya uygun olabilir. Berkley Aksesuar içinde yer alan jig halkaları incelenmeye değmez mi?

Spro Aksesuarlar

Spro Aksesuarlar içinde büyük ve ekstra büyük çok amaçlı malzeme kutuları bulunmaktadır. Tüm küçük boyuttaki, fırdöndü, iğne, köstek takımları gibi aksesuarlarınızı taşımak için idealdir. Mükemmel tasarımlarıyla su geçirmez olup spor tasarımları sayesinde ihtiyacınıza tam karşılık vermektedir. Yeterli depolama alanı yaratarak dört farklı bölümde toplam otuz altı adet kutucuğuyla aksesuarlarınızın bir arada kalmasını sağlar. Ayrıca kutular arasındaki parçaları çıkartıp boyutlarını genişletebilme imkanı ile eksta büyük malzemelerinizi de saklar. Dinamik şekilli bölümleri, kolay açılabilir iç kapakları ile eksiksiz bir av yolculuğu sizi bekler. Ayrıca iğne setiniz içinde Spro Aksesuarlar mevcuttur. Köstek kutusunu da incelemenizi tavsiye ederiz.


Aksesuar deyince çok genel bir anlam canlanır zihinde. Aksesuar tanımını sözlükten inceleme şansı bulmuş olan var mıdır? Bulamamış olanlar için, gelin bu kelimenin içeriğine yakından bakalım. Bir aygıtın, bir makinenin işlevine katılmayan ancak kendine özgü ayrı bir yararı bulunan, aygıt, araç ya da nesne olarak tanımlanmaktadır aksesuar. Sanatta da aksesuar kullanılmakta; konunun gerektirdiği ölçüde kullanılan, bir sahne içinde yer alan ya da oyuncunun dekor gereği kullandığı çeşitli eşyadır. Peki kadın gözüyle aksesuar desek sanırız ki çok daha geniş bir alana yolculuk başlıyor. Kadın giyiminde giysiyi bütünleyen ayakkabı, çanta, kemer, şapka, eldiven, mücevher gibi eşyalar girmekte aksesuar tanımının içine. Peki acaba Spro Aksesuarlar içindeki büyük yada ekstra büyük malzeme kutusunu bayanlar incelese içine neyi koymayı hayal ederlerdi. Elbette ki fırdöndü, iğne, köstek takımları gibi aksesuarlarınızı yerleştirmeyi değil. Onlar için bu ürün seyahatlerinde takılarını taşıyacakları ve takıların birbirine karışmayacağı harika bir ürün olabilirdi. Üzülmeyin beyler, kendi zevkiniz için gezdiğiniz siteden eşinize de harika ve kullanışlı hediyeler bulabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanın yeter. 

Balık avcılığı elbette ki kimine göre bir hobi iken kimine göre yaşamının vazgeçilmez bir parçasıdır. Yaşam biçimini suya ve balığa göre şekillendirmiş çok balık sever vardır. Bu tutkulu aktiviteyi yerine getirebilmek için ana ekipmanların yanında yardımcı ekipmanlar da hayati unsurlardır. Ana malzemeleriniz, balık avcılığı için gereken olta takımları ve takımı oluşturan parçalarsa, diğeri de şüphesiz aksesuarlar ve çantalardır.


[Devamı]
[Gizle]

Balzer Aksesuarlar

Alman markası olan Balzer Aksesuarlar kaliteli , uygun fiyatlı pek çok ürünüyle sitemizde yer almaktadır. Balzer Aksesuarlar içinde yer alan ve birçok pozisyonda kullanabileceğiniz çok özel, tripodlu kamış sehpası olduğu gibi her keseye hitap edebilen toprak veya kuma saplayarak kullanabileceğiniz kamış sehpası da mevcuttur. En kaliteli, sağlam ürünlerin üreticisi olan Balzer Aksesuarlar içinde 150 kg'ye kadar ölçek çantalar, 12 ve 22 kg'ye kadar balık ölçeği , tercihen sazan avında kullanılan yemleme sapanı, tel köstek halkası, fosforlu hortum ve boncuklar, reel alarm adıyla yer alan saat pili ile çalışan kamış ucuna takılan ışık, boili yemleri delip ip takarken kullanılan STRİNGER NADEL adlı iğne, sazan oltalarında iğne üstündeki düğümü güçlendirmek için kullanılan aksesuarlar, yine sazan balığı avında hazırlanan takımlar için muhtelif aksesuar, çelik tel klipslerini sıkıştırma pensesi ve jig içinde kullanılan çok amaçlı pense, kamış ucuna takılan ikili galaxy ışık ve çeşit çeşit çapariler bulunmaktadır.


Çapari demişken bilmeyenler için çapariyi anlatalım; Çapari önemli bir av aletidir. Denizin içine salındığında görüntüsü, yem olmaya elverişli, küçük balık sürülerine benzemektedir. Bu yönüyle bir çok balığı kendine çeken bir tuzaktır çapari. Çapari ile avlanan balıklar orta ve üst sularda yaşayan ve özellikle sürüler halinde dolaşan lüfer, çinekop, tirsi, istavrit, kolyoz, uskumru, palamut, torik ve tabii ki sardalya'dır. Bu balıkların dışında zargana, mezgit, tragonya, kırlangıç'da zaman zaman çapari ile avlanabilmektedir. Çaparinin ucuna bağlanan iğnede genellikle horoz, hindi, ördek, kaz gibi kuş ve kümes hayvanlarının kuyruk, kanat veya göğüs tüylerinden yerleştirilir. Bu iğnelere yem takılmaz çünkü kösteğin ucunda yer alan iğne ve tüy, hareket halinde küçük bir balık sürüsü izlenimi yaratmaktadır. Bu sürü izlenimini iğnelerin çokluğu vermektedir. Çapariler, 12 iğneden 75-100 iğneye kadar olabilmektedir. Beden ile köstek misina kalınlıkları da 0.15mm'den 150mm'ye kadar değişiklik gösterir. Çaparinin incelik veya kalınlığı, iğnenin cinsi, büyüklüğü, iğne sayısı, köstek uzunlukları mevsim özelliklerine (yaz yada kış olmasına) avlanmak istediğiniz balık cinsine, avlanacağınız yerin derinliğe göre değişmektedir. Çapariyi toplamak da dikkat ister . İşiniz bittiğinde defter yada kalınca ikiye katlanmış bir kartonun arasında muhafaza edilir.


[Devamı]
[Gizle]

Dam Aksesuarlar

Çok zengin aksesuar çeşitlerini aradığınız uygun fiyatlarla bulabileceğiniz Dam Aksesuarlar özellikle canlı yem kutuları, üç çeşit livar (Avlanan balıkları canlı olarak saklamak için ağzı içine doğru konik örülmüş sepete livar denir), köstekleri dizebilmek için ve iğneleriniz için kutular ve pek çok diğer seçeneklerle ilgi alanınıza hitap etmektedir.


Yem kutuları değişik ebatlarda ve amacınıza uygun şekilde üretilmişlerdir. Her türlü canlı kurt veya solucan saklamak için kullanılan kutuları incelediğinizde kurt yemler hakkında merak edecekleriniz için sizlere biraz bu hususta yazmanın faydalı olabileceğini düşündük. Kurtların kullanım alanları küçük dip balıkları ve kefal avlarıdır. Ayrıca istavrit, kupes, izmarit gibi pek çok küçük balıkların avında da kullanılan bir yemdir. Her türlü balık tarafından sevilerek yenilmesi nedeniyle özellikle kurtlar amatör balıkçıların veya balık avına yeni başlayanların satın alacağı bir yem türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Denizlerde bataklık yerlerde ve özellikle organik maddelerin bol olduğu yerlerde yoğun miktarda bulunan kurtlar bu konuda uzman özel toplayıcılar aracılığıyla toplanılarak satılır. Deniz marulu denilen bitki ile paketlenerek rutubetli bir ortamda tutulmaları sağlanır. Rutubetsiz ve sıcak ortamda çok çabuk ölürler ve vücutlarındaki suyu sürekli kaybederek kısa sürede işe yaramayacak bir hale gelirler. Bu nedenle kurt satın aldığınızda hemen ava çıkmayacaksanız saklama koşulları hakkında satıcıdan detaylı bilgileri almanızı öneririz. Kısaca değinmek gerekirse olta balıkçılığında avlanma bölgelerine göre çok çeşitli balık yemleri kullanıldığından yemlerinizi, avlanma sırasında veya av zamanına kadar canlı ve sağlam bir şekilde saklamak önemlidir. Bunun için en pratik yol nemli ve kalın bir bezin içinde muhafaza etmektir. En bol yem çeşidinin Ege Bölgesinde, İzmir'de bulunduğunu da bilelim. 

Dam Aksesuarlar içinde son derece dayanıklı plastikten üretilen oldukça sağlam aç - kapa tokası ile yem ve küçük aksesuarlar koyabileceğiniz 5 ayrı bölümü bulunan kutular da incelemeye değerdir. 

Yapay yemler , kaşıklar ve maket balıklar için ideal tercihlerinizi yine Dam Aksesuarlar arasından yapabileceksiniz. Fly kutusu, sazan kutusu ve pek çok seçenek için bu bölüm incelenmeyi hak ediyor.


[Devamı]
[Gizle]

Daiwa Aksesuarlar

Daiwa Aksesuarlar içinde bulacağınız yedi adet iğneli hazır takımlar avlanmanız sırasında size yardımcı olacaktır. Daiwa Aksesuarlarbölümündeki bu hazır takımlar ister amatör ister usta balık sever için kullanıma hazır ürünlerdendir. Daiwa Aksesuarlar japonların tasarımları olup sağlamlığıyla dikkat çekmektedirler.

Bu takımı kullanırken en çok hangi iğnelere balık geldiğine dikkat etmek gerekir. Eğer tüm iğneler eşit olarak balık alıyor ise sorun yoktur. Ama genelde balık daha çok en alt iğnelere geliyor ise verimliliği arttırmak amacıyla takımınızı yeniden düzenlemeniz gerekebilir.

Balıkçılıkta her bir parça, her bir malzeme son derece önemlidir. Balık severlerin hobi uğruna bazen kilometrelerce yol katettiği bu sevda için gitmeden yaptıkları bir hazırlık da hava ve deniz durumunun yakından takip edilmesidir. Hiç kimse onca yol katettikten sonra kötü hava ve deniz koşulları nedeniyle avlanmadan dönmeyi istemeyeceğinden bunu önceden kontrol eder. Bu duruma göre outdoor ürünlerini seçer. Çantalarını ona göre yerleştirirler. Sıcak havalar için soğuk zincir, soğuk havalar için sıcak termos olmazsa olmazıdır. Her balıkçı çay ve kahve keyfi yapmayı sever. Balıklar pişince de aslan sütü olmazsa olmazıdır. Öncelikle hava ve deniz durumunu takip edebileceğimiz sitelerin başında http://www.meteor.gov.tr/ gelmektedir. Bir diğer konu hava durumu ile deniz durumunun birbirinden ayrılmasıdır. Rüzgarın fazla olduğu her durumda, deniz dalgalı olmamaktadır. Buradaki en önemli etken rüzgarın yönüdür. Denizden karaya doğru esen bir rüzgar, denizi daha çok etkilemektedir. Örneğin, Karadenizde kuzeyden esen rüzgarlar, güneyden esen rüzgarlara göre denizi çok daha fazla etkiler. Rüzgarlar yerel olarak farklılıklar gösterir. Örneğin Bandırma Körfezi poyrazdan çok etkilenirken, karayelden pek etkilenmez. Ancak diğer tarafındaki Erdek Körfezi karayelden etkilenirken, poyrazdan etkilenmez.

Hava tahmininde, rüzgarın hızını belirtmek için kabul edilen evrensel ölçek Bofor (Beaufort) skalasıdır. Adını İngiliz deniz bilimci ve hidrografyacı Francis Beaufort’tan alan bu skala ile deniz durumunu kontrol edersiniz. Önemlidir, özellikle deniz üzerinden avlanma yapacaksanız dalga boyu hakkında da bilgi edinmelisiniz. Dalga boyu, birbirini takip eden iki dalga arasındaki mesafedir.

Silstar Aksesuarlar

Silstar Aksesuarlar markanın diğer başlıkları altında yer alan ürün çeşitliliğine sahip değildir. Ancak aradığınız ürün kamış standı ise üzerine aynı anda yirmi altı adet kamış koyabileceğiniz 9990 model kamış standını Silstar Aksesuarlar bölümünden bulabileceksiniz. Yada Silstar Aksesuarlar içinde pek çok gözü bulunan ve ihtiyaçlarınızı bir arada taşıyabileceğiniz sırt çantası size ayrı bir seçenek olarak durmaktadır. 

Aksesuarlarını seçen ve balık avına hazır olan balık severler için bu kez kefal avcılığının püf noktalarından bahsedelim. Pelajik bir balıktır. Kefal beyaz eti ve havyarı ile ünlüdür. Beyaz etinin lezzeti ve mumlanarak pazarlanan 'havyar' yumurtasıyla ekonomik değeri çok yüksektir. Vücudu füze şeklinde olup yanlardan hafif basıktır.

Üst dudak ince yumuşak ve pürüzsüzdür. Gözler bir perde ile kapalıdır. Vücudun sırt kısmı gri, yanları mavimsi bantlar ihtiva eder. Kör bağırsak iki kısımlıdır. 10-15 yıl yaşarlar. Kefaller ortalama 35 - 50, en çok 75 cm. boyda olabilir. Bütün kefaller gibi ürkek ve çevik bir balıktır. Ağız yapısı küçük olan bu balık denizlerimizin ılık ve sıcak yerlerini sever, kıyılara yakın yerlerde dolaşır. Açık denizle sahiller arasında gidip gelirler. Bazen beslenmek için sürüler halinde lagünlere, hatta nehirlerin içlerine girerler. Yaz aylarında üreyip 150.000 ila 1.000.000 yumurta verirler. 7 - 8 yaşlarından itibaren yaz aylarında ürerler. Kefaller deniz dibi bitkileri ve yumuşakçalarla beslenirler. Dişsiz olan bu balık yemini emerek didiklemektedir. Yaz ayları dışında lezzetli olan pullu ve göçmen olmayan bir balıktır. Bütün denizlerimizde yetişmektedir. Sonbahar, kış ve ilkbahar'da çok lezzetlidir. Kefalin buğulaması ve pilakisi çok güzel olur. Bir kefal türü olan has kefalin kurutulmuş yumurtaları çok aranan bir deniz ürünü ve mezedir. Sarı kulak kefalin tavası ve fileto ızgarası da yapılır.

Kefal alırken çok dikkat etmek gerekir. Eğer kefali denizden yakalayan siz değilseniz, tanıdık balıkçınızdan almanızı tavsiye ederiz. Çünkü kefal kirli ve bulanık suları çok seven bir balıktır. Kirli ve bulanık sularda diğer balıklar yaşamazken o yaşar. Bu gibi sulardan yakalanmış kefal insan sağlığı için büyük tehlike arzedebilmektedir.


[Devamı]
[Gizle]

Abugarcia Aksesuarlar

Aksesuar kelimesi kadın yada erkek için farklı şeyler çağrıştırsa da balıkçılık sektöründe elbetteki bambaşka seçenekleri içinde barındırır. Abugarcia Aksesuarlar arasında rapala halkası pensesi, fleto bıçağı, pense yer almaktadır. Ayrıca Abugarcia Aksesuarlar içinde yer alan yağ, tüm marka ve tipteki olta makineleri için uygundur. Abugarcia Aksesuarlar içinden artık seçim yapabileceksiniz. 

Ülkemiz sularında olduğu kadar diğer denizlerde de ekonomik değeri yüksek balıklar vardır. Aksesuarlar arasında yer alan olta makinası yağını kullanmak için balık avlamak gerektiğine göre ekonomik değeri yüksek balıklar arasında sayılan ve Scombridae familyasının en yaygın türü olan palamut genellikle sıcak ve ılıman denizlerin hem açık kesimlerinde, hem de sahil bölgelerinin orta sularında yaşamaktadır. Mevsimsel olarak, genellikle büyük sürüler halinde dolaşan palamutlar, uzun mesafeler üzerinde göç edebilirler. İlkbahar aylarında yemlerini önlerine katarak beslenme amaçlı Karadeniz’e çıkış yapmaya başlayan palamut sürülerinin, sonbahardan itibaren İstanbul Boğazını geçerek Marmara’ya, oradan da kışı geçirmek üzere Akdeniz’e kadar geldikleri bilinir. Şayet sonbaharda havalar ılık devam ederse Palamutlar İstanbul Boğazı ve Marmara’ya bir süre için yayılarak bu bölgelerde av verirler. Palamut balığı saldırgan, yırtıcı, hızlı yüzebilen ve çok hareketli bir balıktır. Sürü halinde gezen uskumru, kolyoz, hamsi, çaça, istavrit, gümüş ve sardalya gibi balıklar palamutların başlıca besin kaynaklarıdır. Av ve beslenme sırasında küçük balık sürülerinin peşinden su yüzeyine yaklaştıkları, doyduklarında ise derin sulara doğru indikleri tespit edilmiştir. Palamut balıklarının genellikle sırtları koyu mavi, yanları gümüşi ve karınları beyaz renktedir. Türleri ve yaşlarına göre gövdelerinde arkadan öne, sırttan karın hizasına doğru, meyilli veya dikine siyahımsı çizgi ve bantlar taşırlar. Koyu mavi veya esmer olan yüzgeçleri düzgün olmasına karşın gövdeye oranla oldukça küçüktür. Palamut lezzetli bir balıktır. Çeşitli yemekleri yapıldığı gibi tuzlu (lakerda), kurutulmuş füme ve konserve olarak da yenir. Çeşitli ağ ve oltalarla, gece ve gündüz olmak üzere avı yapılır. Palamut oldukça süratli yüzen bir balık olarak bilinir. Saatte 10-12 deniz mili katedebilmektedir. Ani olarak durup, dönüş yapabilir. Yüzme kesesi yoktur.


[Devamı]
[Gizle]

Yamashita Aksesuarlar

Yamashita Aksesuarlar japon teknolojisiyle üretilmiş ürünlerdir. Japonların gelişime ve teknolojiye çok değer verdiklerini bugün bilmeyen yoktur. Japonya'da doğan ve bugün tüm dünyada satışta bulunan Yamashita Aksesuarlar seçenekleriniz arasında inceleyebileceğiniz ürünler arasındadır.

Yamashita Aksesuarlar içinde yer alan 8 cm uzunluğunda 0.29 mm kösteğin, 25 cm uzunluğunda 0.37 mm bedene bağlanmasıyla oluşmuş, özel fırdöndülü, 4 numara iğneli pembe ve fosforlu yeşil tüylerden oluşan çaparisini incelemelisiniz. Çapari nedir? Bilmeyen yada yeni başlayan balık severlerimizi bilgilendirelim; beden, köstek ve iğne bölümlerinden meydana gelen, her bir iğneye hindi, horoz, kaz, martı, tavuk, ördek vb. kuşların kanat, kuyruk tüyleri takılan çok iğneli bir tür olta takımıdır. Çapariler çok iğneli takımlardır dedik. Tüylü ve yemli olarak yapılır ama özellikle yemli çapariler sık dolaştığından dolayı pek tercih edilmemektedir. Çaparilerde paraketeler gibi kullanıldığı balığa göre yapılmaktadır. Hatta buna göre de adlandırılır. Mesela kolyoz çaparisi, istavrit çaparisi, palamut çaparisi gibi. Çapariler yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.  Çaparinin kollarının hepsi aynı boyda olmalıdır. İğnelerinin aynı cins olmasına özen göstermek gerekir. Köstek ve kollar aynı çap misinadan olmalıdır. İğneye takılan tüylerin boyutları da aynı olmalıdır. Tüy renkleri gündüz  genellikle koyu renkli olanlar tercih edilse de hava karamaya başladığında beyaz ve parlak renkli tüylerle yapılanlar kullanılmalıdır. Çaparinin toplam boyu yani fırdöndüden kurşuna kadar olan kısım en fazla kolunuzu kaldırdığınızda elinizin ucunuza kadar olmalıdır. Çapari kurşununun ağırlığı da yakalanmak istenen balığın iriliğine göre arttırılıp eksiltilmelidir. Gerektiğinden hafif ağırlık kullanılırsa balık takımı istediği gibi savurabileceğinden takımınız karışabilir. Fazla ağır kurşun kullanılması halinde balığın saldırıp kapma hızını veya bulunduğu derinliği hızla geçme olasılığı da göz önünde bulundurulmalıdır. Çaparilerde tüy kullanılacaksa daha ziyade su kuşlarının tüylerinden yapılmalıdır. Mesela martı, kaz gibi. Bu tür hayvanların tüyleri yağlı olduğu için çabuk bozulmazlar. Bu hayvanların kanat altları ve kanatlarının gövde tarafında kalan tüyler en yağlı olanlarıdır. Bu sebeple  tercih edilir. Büyük olan kanat üstü tüylerinin telleri kalın ve sert olduğu için dalgalanma kabiliyeti az olduğundan bu sebeple tercih edilmezler. 

Captain Aksesuarlar

Captain Aksesuarlar için söylenecek pek fazla bir şey yok. Sebebine gelince Captain Aksesuarlar bölümünde bir gezinti yapmak yeterli olacaktır. O kadar çok çeşit içermektedir ki, Captain Aksesuarlar her balıkçının ihtiyacı olan bir ürünü bulabileceği bir bölümdür. 

Tekneye monte edilebilen plastik ayaklı kamış ayağı. Max 6 cm genişliğe göre ayalanabilmektedir. Sazan oltası için siyah renkte yem yayı pakette 50 adet mevcuttur. Plastik vidalı küçük ve büyük ebatlarda kamış ayağı, kafa fenerleri , el feneri, çeşitli boyutlarda çelik tel sıkıştırma burcu, içerinde 100 adet klips bulunan 1 mm ve 1,5 mm misinanın 2 defa girebildiği sıkıştırma klipsidir. Zıpkın ipi kurulumunda ve sırtı takımı hazırlarken kullanılabilir.


Balık avı sektöründe yıllardır bulunan, bilinen ve uygun fiyatlı kaliteli ürünleriyle, vazgeçilmez bir marka olan captain, hazır ithal takımları ile balık severlerin beğenisini kazanıyor. Sadece balikmarketim.com adresinde bulabileceğiniz bu ürünleri, en uygun fiyatlarıyla siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Çelik telli boncuklu hazır takım da bu bölümde bulacağınız güzel bir ürün. Kamış sehpaları ve kamış ayakları. Çinekop için hazırlanmış çapari, tüylü çapari takımları yine bu bölümde karşımıza çıkan ve hayatımızı kolaylaştıran seçeneklerdendir.

Çapari nasıl yapılır? Misina köstek yapılmak üzere belirli uzunluklarda kesilir. Kesilen parçaların her iki ucuna düğüm atılır. Uçları düğümlenmiş bu parçaların bir ucuna iğne, kırmızı veya bordo renkli ibrişimle 3 defa ilmek yapılarak bağlanır. Bu iğne ile bağlanmış kösteğe de bir parça veya bir tutam tüy parçası aynı ibrişimin devamı ile eklenmek suretiyle 5-6 defa ibrişim kendi üzerine ilmek yapılarak boş ucu çekilmek sureti ile düğümsüz bağlanarak ve artık kısımlar ufak bir makas ile temizlenerek köstek tamamlanmış olur.

Bedene donatılacak köstek sayısına bağlı olarak (köstek sayısı x köstek uzunluğu + kasa ve fırdöndü payı) bir miktar misina hazırlanır. 

İlk önce bu misinanın bir ucuna iskandil takılmak üzere bir kasa yapılır. Kasa, beden ucunu 8-10 cm uzunluğunda çift kat yapılarak, düğümlemek ve en uç kısmının da bir arada tutulması üzerine tekrar düğümlenmesi sureti ile yapılır. Kasa yapılan ucu sabit bir yere takılır ve bedene ardı sıra düğümler yapılarak köstekler bu düğümlerin arasına teker teker dizilir. Torik, Palamut, dip çaparisinde köstekler bedene, bedenin düğüm yapılması ile değil, kösteğin bedene kazık bağı ile bağlanması sonucu donatılır.


[Devamı]
[Gizle]

Cormoran Aksesuarlar

Çok zengin çeşitleriyle Cormoran Aksesuarlar sizleri satın almaya teşvik edecektir. Sazan avında kullanılan yemleme sapanı, 15-25 mm çaplı kamışlara direkt monte edilerek kullanabileceğiniz 0-999 metre mesafeli derinlik sayacı ve alarm cihazı hemen aklımıza ilk gelen ürünler. Cormoran Aksesuarlar  arasındaki alarm cihazı oldukça güçlü ses ve ışık uyarı sistemi ile entegre açma kapama düğmesine sahiptir. Ayarlanabilir uyarı tonu ve özel led'li ikaz ışığıyla son derece kullanışlıdır. Bu ve daha fazla aksesuar için Cormoran Aksesuarlar bölümünde siz de bir keşif yapabilirsiniz.


Usta balıkçılar balıkların beslenme düzenlerini iyi bilirler. Bazı nedenlerle canlı veya yapay yemlere saldıran balıklar değişik ruh hallerine bürünebilirler. Kimi zaman yem için gezinen kimi zaman da yem olmaktan kaçan balıklar hakkında solunar teorisini oluşturan John Alden balıkların bir günde tek haneli saatlerde beslendiklerini ortaya koymuştur. Hava koşulları ile doğru yem seçenekleri ile balıkları yakalamak kaçınılmazdır. Isı da önemli bir faktördür avlanmada. Yüzey suları sıcaklık değerleri mevsimsel şartlara göre değişiklik göstermektedir. Dip suları ise sıcaklık değeri bakımından yüzey suları kadar çok değişiklik göstermemektedir. Ayrıca soğuk olur. Denizdeki ara yüzeyler ise iki farklı sıcaklık değerine sahip suyun arasında yer alan, sıcaklık farklılığı fazla değişken olmayan bir ara yüzeyi oluşturur. Yem balıkları grubu mevsimsel şartlara göre termoklin denilen bu ara yüzeyin üstünde veya içinde barınmaktadır. Soğuk su akıntıları bazen bu ara yüzey içine karışarak bu bölümde saklanan canlı türlerinin sudaki ani sıcaklık değişimi sonucu baygınlık geçirmesine ve hatta ölmelerine neden olmaktadır. Ani soğuma sebebiyle etkilenen balıklar toplu olarak yüzeye çıkar. Bu olaya deneyimli balıkçıların ”Balığın kulağına kar suyu kaçtı” dediklerini duymuşsunuzdur. İstanbul Boğazı’nda bu gibi doğal olaylar, balık nüfusunun azalması ile birlikte artık hatıralarda nostaljik bir anı olarak kalmıştır.

Mücadelenin sabrın sınandığı olta balıkçılığında keyif doruk noktalarda yaşanır. Balık tutmanın sırrı ilk çağlardan günümüze dek araştırılmış ve hep daha iyiye yönelik araştırmalar balıkçıların daha çok balığa ulaşmasına vesile olmuştur.  Balık avcılığı biraz şans biraz maharet ister. Eninde sonunda emek veren meyvesini alır derler. Her amatör günün birinde artık profesyoneldir. Siz hangi aşamadasınız ?

Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 3124 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.