Filtre

Olta Malzemeleri

Olta Malzemeleri Olta; balık avlamak için kullandığımız ucunda soru işaretine benzer iğnesi bulunan at kılından yada naylon tellerden üretilmiş ipliğin adına denir.
Olta balık avlamak için kullanır ama bu her balığın her olta ile avlandığı anlamına gelmemektedir. Olta seçiminin balık avlamada çok önemi olduğunu bilmekteyiz. Balıklara özel özelliklerde oltalar bulunmaktadır. Olta malzemeleri oltanın hangi balığa özel olması gerektiğini belirleyen malzemelerdir.
Olta malzemeleri nden olan olta kamışının surf kamışı, bug kamışı, spin kamışı, jig kamışı, bot kamışı diye farklı çeşitleri vardır. Yeni başlıyorsanız uzun olmayan orta uzunluktaki kamışlar tam aradığınız olta kamışlarındandır.
Olta misinaları, Olta malzemeleri nden oltanın ucuna bağlanan ipin adıdır. Tutulan balığı çekme görevi üstlenmiştir. Farklı kalınlıklarda bulunmaktadır. Çünkü her balık aynı büyüklük ve kiloda değildir. Bu düşünülerekten her balığın her misinaya uygun olmayacağı belirlenmiştir. Şeffaf olan misinalar görünmez olduğu için daha kolay avlanma sağlanır.
Olta kurşunları, oltanın dipte yada istenilen yerde sabit olarak kalması için kullanılan malzemelerin adıdır. Çok fazla değiştirilir ve hemen kaybolabilir.
Olta şamandıraları, içi boş veya dolu oltanın yerinin nerede olduğunun belli olmasını sağlamak kaybolmasını engellemek amacıyla takılan olta malzemesinin adıdır.Genel olarak plastikten,ağatan ve köpük malzemelerinden imal edilir. Yuvarlak yada silindirik şekilde olabilmektedir İçi boş olanların içi su ile doldurabilme olanağınız vardır.
Uzun ömrlü oldukları gibi kullanımı da çok kolaydır. Ağırlıkları farklılık göstermektedir En hafifi 1 gramdır en ağırı 100 gramdır. Farklı renklerde şamandıralar isteğinize göre çeşit çeşit satışa sunulmuştur. Birçok kişinin olta şamandırası kullandığı görülmektedir.
Olta fırdöndüleri, olta misinasına ve bedenine bağlanmaktadırlar. Olta takımının birbirine tam bağlanmadığı durumlarda takım bükülür ve kıvrılır kullanılamayacak duruma gelir. İki halkadan oluşmaktadır. Altın rengi ya da gümüş rengindedirler.
Tüm Olta Malzemeleri İçin Tıklayınız.
Sıralama seçin
Görünüm:
Toplam 22 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.