Güvenlik

                Özel teknenizde bulunması zorunlu ekipanlar bulunmaktadır. Bunlardan bazıları, can yeleği, can simidi, çocuk can yeleği, yangın söndürücülerdir. Bunlar can güvenliğinizin tehlikeye girmemesi için çok önemlidir. Bunun haricinde ilk yarım setinin de teknenizde bulunması gerekir. Can yelekleri, seyir halinde bulunan kişi sayısı kadar teknenizde bulunmalıdır. Ayrıca çocuk can yelekleri de çocuk sayısı kadardır.  
                Can yeleklerinin yapısı yüzdürücülük özelliğine üretilir. Tuzlu suların kaldırma özelliği fazlaysa da tatlı sulardaki kaldırma kuvveti daha düşüktür.
                Can yelekleri teknenin alabora olması halinde, tekne alttan su almaya başladığında, yolculardan biri herhangi beklenmeyen sebeple denize düştüğünde kullanılır. Acil durumlarda kullanılacaksa yelek üzerine giysi giyilmemelidir. Yelek şişme can yeleği ise dışarıda giyilip suyun içinde şişirilmelidir.  Can yeleğini giydiğinizde mutlaka üstünüze iyice oturduğundan emin olun, bağlantılarını kontrol edin.
                Denizde vücut ağırlığının %10’u kadar ağırlığa sahibizdir. Yani 80 kg bir kişi suyun içinde 8 kg hissedilir. Standart can yelekleri minimum 15 kg yüzdürücülük sağlar. Can yelekleri yüzme bilinmediği fikriyle kazazedenin sırt üstü durmasını sağlar. Ve hareketlerinizi kısıtlaması olasıdır. Dolgulu ve gazlı modelleri mevcuttur. Gazlı modeller hareket etme kolaylığını daha iyi sağlar. Dolgulu modellerde hareketler daha kısıtlayıcıdır.
                Bunun haricinde mutlaka yangın söndürme tüpünün nasıl kullanıldığını öğrenmelisiniz. İlk olarak rüzgarı arkanıza alın ve olabildiğince ateşe yaklaşmaya çalışın. Tetik mekanizmasını kilitleyen pimi çıkartınız veya karbondioksit tüpünün valfini sola doğru çevirerek açınız. Tetiğe sonuna kadar basarak çıkan gazı veya tozu yangının doğduğu yere doğru püskürtünüz. Yangını ön taraftan arkaya doğru söndürünüz.
 
 

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 8 9 10
Toplam 231 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 8 9 10
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.