Elektrikli Motor

  Elektrikli kıçtan takma motorlar genelde 12 volt elektrik gücü ile çalışan motorlardır. Bu motorlar benzinli motorlara göre beygir gücü üretmez bunların ürettikleri güç itme gücü karşılığı olan lbs dir. 12 volt ile çalışan elektrikli motorlarda en yüksek 66 lbs dir. Türkiye ye gelen 66 lbs sadece İsca elektrikli motorlardır. 66 lbs itme gücündeki bir motor bile 1 beygir güç üretemez. 12 volt akım üreten 60 amper ile 200 amper arası tüm akülerde çalışır. Tek fark elektrikli motoru çalıştırma süreleridir. Elektrikli motorların çalışma süreleri 90 amper bir akü ile boşta 1 viteste 20 saate kadar sürmektedir. 1 viteste saatte 10 amper çeken bu motorlar, 2 viteste 15 amper saatte, 3 viteste 20 amper saate, 4 viteste 30 amper saatte, 5 viteste saten 35-40 amper çekmektedir. 90 amper bir akü ile 5 viteste maksimum 2 saat çalışmaktadır. Tabi ki bu çalışma denizde ya da tatlı suda teknedeki süredir. Elektrikli motorların genelde vitesleri koldandır ve 5 ile 2 geri şeklindedir. Dıştan takma elektrikli motorların genelde pervaneli 3 kanatlı olur yada 2 kanatlı olup kanatları büyüktür.

  Elektrikli motorlar 1 2 marka haricinde Çin de yapılmaktadır. Torqeedo Elektrikli Dıştan Takma Motorlar alman malıdır ve gerçek beygir gücü üreten motorlardandır. stinger elektrikli motorlar ise türk malıdır. Başlıca elektrikli motor markaları isca elektrikli motorlar, dscovery elektrikli motorlar, watersnake elektrik motorlar, JM Elektrikli Motorlar, Torqeedo Elektrikli, haibo elektrikli motorlar, flover elektrikli motorlar, rhino elektrikli motorlar, torgeedo Elektrikli motorlar başlıcalarıdır. Elektrikli deniz ve tatlı su motorları teknik olarak aynı motorlardır sadece tuzlu su için üretilmiş olanlarının bağlantı parçaları paslanmaz 316 malzemeden imal edilmiştir. Bu dıştan takam elektrikli motorlar fiyat olarak uygundur. En uygun elektrikli motorlar marklarını saydığımız motorlardır. Elektrikli motor fiyatları lbs gücüne göre değişmektedir. Bu değişiklik dıştan takma elektrikli motor fiyatını etkileyen en önemli faktördür. Dıştan takma şarjlı motorlar 18 lbs elektrikli motor, 28 lbs elektrili motor, 34 lbs elektrikli motor, 44 lbs dıştan takma motor, 54 lbs elektrikli motor, 66 lbs kıçtan takma elektrikli motor olarak imal edilmektedir. 70 lbs stinger motorlar ve torgeedo elektrikli motorlar farklı güçte elektrikli dıştan takma motor üretmektedirler.

  66 lbs isca motor ile 4 metre polyester tekne ile 4 kişi saatte 5-10 deniz mili hız yaparlar. 66 lbs isca motor ile 120 amper akü ile 4 saat çalışır. Eğer elektrikli motor kullanıp benzinli motor performansı istiyorsanız bu sefer torgeedo marka elektrikli deniz motoru almalısınız. En ucuz elektrikli deniz motoru almak yerine garantisi olan uzun ömürlü sağlam bir elektrikli motoru almamız daha mantıklı olacaktır.   18 lbs den başlayan elektrik motor gücü ile 200 cm şişme bot uygun olmaktadır. Maliyeti açısından daha ufak motor almaktansa kişi sayısına ve tekne boyuna göre elektrikli motor almak mantıklı olacaktır.
Elektrikli Motor
Kendi kategorisinde tek..

Trolling motorları, balıkçı teknelerinde, küçük yelken desteklerinde ve küçük şişme botlarda veya benzinli deniz motorlarının yanında yedek olarak kullanılan, itme-çekme işlevi gören dıştan takma elektrikli motorlardır. Çalışma prensibi herhangi bir elektrikli motorla aynı olup trolling motorlarda motor bir mile ve milin ucundaki pervaneye bağlıdır. Genellikle değerleri 12V-36V arasında değişen aküler ile çalıştırılır.  

ISCA trolling motorlar ileri ve geri hız kontrolünü sağlayabileceğiniz 5 ileri 2 geri vitese sahiptir. Kumanda kolunun kapalı konumdan saat yönünün tersine çevrilmesi ile geri vites hızı aksi yönede çevrilmesi ile ise ileri vites hızı artar. Her iki yöndenden kumanda kolunu kapalı konuma(off mode) doğru çevirmeniz halinde hız kademesi düşer. Kumanda kolu üzerindeki numaralar motorun itiş gücü düzeyini temsil eder...

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
Toplam 43 ürün görüntüleniyor.
1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.