BALIKÇILIKTA AVLANMA ÇEŞİTLERİ

Dipten avlanma yöntemi dipten 3' lü veya daha fazla olta iğnesi ile balık avcılığıdır.Okuma iğne bu konuda tavsiyedir. Sırayla olta iğneleri bedene bağlanır, en uçta olta kurşunu olacak şekilde dibe doğru sallanır. Olta iğnelerine ayrı ayrı balık yemi takılır. Olta dipten 1 metre yukarıya çekilerek beklenir. Misinaya ella yada olta kamışı ile salınım verilir. Yukarıdan aşagıya doğru sallanırken balık oltaya gelir ve olta iğnesi balığın azına saplanır. Olta ile dip avcılığında çipura balığı, levrek balığı, mercan balığı, fangiri balığı, karagöz balığı, ısparoz balığı, kefal balığı avlanablir.
 
Sırtı ile avcılık suni yemlerin ( silikon yada sert balık ) teknenin peşinden yüzdürülmesi yada kıyıdan açığa doğru atılıp kıyıya doğru yüzdürülmesi şeklinde olur. Rapala denilen bu suni sert balıklar değişik yüzme tiplerine, farklı renklere, farklı ağırlıklara ve farklı boylara sahiptir. Bu tip farklılıklar suni yemleri satın alırken karar vermeyi zorlaştırır. Bu avlanmak yöntemi ile predatör ( canlı yemle beslenen ) türler avlanır. Bunlar levrek, akya, orkinos, kılıç, lüfer, palamut, torik gibi balıklardır. Sırtı ile avlanırken avlanacağımız bölge, tekne boyu, hava durumu, teknenin hızı, balığın türü, suni yemin rengi, suni yemin tipi çok etkilidir. Bu avcılıkta silikon ragot raglourapala sırtıyozuri sırtı,strike pro, daiwa sırtı, dam kaşıkpelican sırtıima sırtılucky craft sırtırivertosea sırtımaria sırtı gibi markalar kullanılır. Kaşık atarak da bu sırtı yapılabilir. Rapala çeşitleri 4 farklı yüzüş şekillerine göre sinking, floating, suspending, deepdiving olarak adlandırılmaktadır. Rapala çeşitleri markaya göre farklı fiyatlar göstermektedir. Rapala fiyatları malzemin yapıldığı ülkeye göre değişiklik gösterir.
       
Dipten dikey avcılık ( Jig avcılığı ) bu avcılık yönteminde jig kamışlarıjig misinalarıjig makineleri ve metal ağır balıklar kullanılır. Bu balıklar 60 gramdan 400 grama kadar değişiklik gösterir. Metal balığın deniz zemininden yüzeye doğru aşagı yukarı salınması ile yapılır.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 9 10 11
Balıkmarketim - Kurutulmuş Sülünes
7,50 TL
6,00 TL
%20 İNDİRİM
Balıkmarketim - Kurutulmuş Madya
7,50 TL
6,00 TL
%20 İNDİRİM
Toplam 262 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 9 10 11
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.