Dam Balıkçılık Malzemeleri

1875 yılında Oskar ve Fritz Ziegenspeck tarafından kurulan olta makineleri, olta misinaları, olta kamışları ve suni yem gibi pek çok balık avı malzemeleri üreten Alman balıkçılık markası. 1902 yılında firma ürettiği kaliteli balıkçılık malzemelerini DAM markası altında tüm Avrupa kıtasında satmaya başlamıştır.

Firma balıkçılık dünyasına pekçok yeni yenilik getirmiştir. İlk sentetik olta misinası DAMLY ve ilk çift devirli spin olta makinesi Super Dam tarafından üretilmiştir. Dam super modeli daha sonra pek çok olta makinesi üreticisine ilham sağlamış ve günümüzde kullanılan çift hızlı trolling makinelerinin prototipi olmuştur.

Uzun yılların birikimini teknoloji ile harmanlayarak ürünlerini tüketiciye sunan özel bir marka. Yine bir Alman markası, yine kalite sizlerle buluşuyor. Dam markası uzun yılların uzman birikimini üretimine yansıtmış, teknolojiye , gelişime önem veren bir marka yaratmıştır. Dam markası altında aradığınız her türlü balıkçılık aksesuarını ve malzemelerini bulabileceğinizi biliyoruz.  

Avlanma şeklinize göre kamış seçimi nasıl yapılmalı sorusunun cevabını Dam Olta Kamışları bölümünde bulabilirsiniz. Bünyesinde ağırlıklı olarak spin ve parçalı kamışları barındıran markanın kamışlarına piyasadaki balıkçıların tezgahlarında yer alan ve  tüketiciler tarafından en çok tercih edilen balıklar üzerinden değindik.  
Dam Olta Misinaları  ile aklınızda hiç soru işaretleri kalmadan keyifli balık avlamaya çıkabilirsiniz. Son derece kaliteli bu misinalar için ilgili bölümde detayları bulacaksınız. Bu misinalar ihtiyacınıza, beklentinize en iyi karşılığı vermek için günümüz teknolojisiyle hep daha iyiyi üretmek için çaba sarf eden bir firmanın ürünüdür.  

Dam Olta Makinaları içinde yer alan özel bir ürünü ve bu ürünün özelliklerini bulacaksınız. Özel bir seri. 1090 300 D.A.M QUICK 3000FD olan bu makina snırlı sayıda üretilmiştir. Tam bir profesyonel işi olan bu makinada diğer ürünler gibi sayısız testler sonucunda üretilmiş özel ürünlerden bir tanesidir. Dam markası fabrika hataları ve materyal ile ilgili arızalarda ÖMÜR BOYU GARANTİ vermektedir.  Bu ürünü ömür boyu garantili, seri numaralı ve üzerinde adınızın yazıldığı tamamen el yapımı bir Master's Classickamış ile birlikte değerlendiriniz.

Dam Outdoor Ürünleri, Dam Aksesuarlar ve  Dam Çantalar zengin seçenekleriyle sizleri beklemektedir. Özellikle çok sayıda kamış çanta seçenekleri, yem, sahte balık kutuları mutlaka ilginizi çekecektir. 

Ancak Dam markası ile ilgili sayfalarımızı gezintiye çıkmadan önce balıkçılar ağlarını temizlerken birbirlerine anlatageldikeri bir hikayeyi sizlerle paylaşmak isteriz. Serdar Sıralar'a ait bir şiir; küçük istavritin öyküsü. Hem malzeme ve aksesuar kısmından baktık, bu kez bir balık dile gelip bize bir şeyler anlatacak, umuda dair.

küçük istavrit, yiyecek bir şey sanıp 
hızla atıldı çapariye 
önce müthiş bir acı duydu dudağında 
gümbür gümbür oldu yüreği 
sonra hızla çekildi yukarıya... 
aslında hep merak etmişti 
denizlerin üstünü 
neye benzerdi acep gökyüzü, 
bir yanda büyük bir merak 
bir yanda ölüm korkusu. 
"dudağı yarıklar" denir, 
şanslıdır onlar, hani 
görüp de gökyüzünü, insanı 
oltadan son anda kurtulanlar. 
ne çare balıkçının parmakları 
hoyratça kavradı onu 
küçük istavrit anladı yolun sonu. 
koca denizlere sığmazdı yüreği. 
oysa, şimdi yüzerken 
küçücük yeşil leğende, 
cansız uzanıvermis dostlarına 
değişiyordu minik yüzgeci. 
insanlar gelip geçtiler önünden 
bir kedi yalanarak baktı gözünün içine 
yavaşça karardı dünya 
başı da dönüyordu. 
son bir kez düşündü derin maviyi, 
beyaz mercanı, bir de yeşil yosunu. 
işte tam o anda eğilip aldım onu. 
yürüdüm deniz kenarına 
bir öpücük kondurdum başına 
iki damla göz yaşından ibaret sade 
bir törenle saldım denizin sularına. 
bir an öylece bakakaldı 
sonra sevinçle dibe daldı. 
gitti tüm kederimi söküp atarak, 
teşekkürü de ihmal etmemişti. 
bir kaç değerli pulunu 
elime, avuçlarıma bırakarak. 
balıkçı ve kedi şaşkın baktılar yüzüme. 
sorar gibiydiler neden yaptın bunu niye? 
"bir gün dedim, bulursam kendimi 
yeşil leğendeki küçük istavrit kadar çaresiz, 
son ana kadar 
hep bir umudum olsun diye..."
İşte her güzel hikayenin bir sonu olduğu gibi bu minik hikayede burada bitti. Küçük istavrit'in hikayesi. Peki siz bu yönüyle hiç düşündünüz mü? Siz ne yapardınız? Umuda dair güzel anılarla kalın.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 13 14 15
Toplam 353 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 13 14 15
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.