Serbest Dalış Paletleri

Suyun altındayken tüm yön mekanizması ayaklardadır. Eller neredeyse hiç kullanılmaz. Bu sebeple dalışlarda kullanılan paletler büyük önem taşımaktadır. Tüm yön hareketleri ayaklar ile yapılacağından, rahat ve ayağa uyumlu serbest dalış paletleri seçilmesi gerekmektedir.

Suyun içi soğuk olacağı için dalış paletleri genellikle dalış patikleri ile birlikte kullanılır. Paletlerin arka kısımları açık, ayarlanabilir veya kapalı olabilmektedir.  Paletlerin dış yüzü genelde termoplastikten üretilmekteyken, ayakların girdiği iç kısım kauçuktan üretilmektedir.

Paletler suyun altında bütün yükü üstlenirler. Bu nedenle dalış paletlerinin ne çok sert, ne de çok yumuşak olması gerekir. Çok yumuşak olursa daha çok ayak vuruşu yapmak gerekir ve bu kişiyi yorar. Çok sert paletler ise, hızlı yıpranır ve bu sebeple tercih edilmezler. Su içerisinde palet vuruşları yavaş ve kuvvetli olmalıdır.

Paletin içine giyilecek patiklere göre arka düzenlemesi yapılır ve arka ayarı sıklıkla değiştirilmez. Tabanlı patikleri arkası açık paletlerde, çorap türü patikleri ise arkası kapalı paletlerde kullanılır. Paletlerin boyunun çok uzun olması bacakları yoran bir diğer sebeptir. Boyun çok uzun olması iyi yüzdürmeye sahip olduğu anlamına gelmemektedir.
Paletleri uzun ömürlü kullanabilmek için tuzlu suyu iyice temizlemek gerekir. Ayrıca güneşte bırakılan paletler solma yaparak yıpranırlar. Bu sebeple sudan çıkıldıktan sonra normal su ile paletleri iyice yıkayıp güneşten uzak muhafaza edilmesi gerekir. Bu sadece paletler için değil deniz maskesi ve şnorkeller içinde geçerlidir.  Dalış keyfini daha uzun soluklu yaşamak için kaliteli serbest dalış paletleri ile dalış yapmanız önerilmektedir. En kaliteli markalardan oluşan ürün çeşitliliği ile Balikmarketim.com’dan dalış paletlerinizi temin edebilirsiniz.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 7 8 9
Toplam 216 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 7 8 9
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.