Dalış Maskeleri

Serbest dalışın en önemli malzemelerin birisi dalış maskeleridir. Her markanın çeşitli özelliklere sahip dalış maskeleri mevcuttur. Yüz şeklinize ve dalış özelliklerine bağlı olarak maskeler değişmektedir
Dikkat edilmesi gereken en önemli nokta dalış maskesinin şeklidir. Yüzünüze uygun olması ve tam oturması gerekmektedir. Yüze tam oturmayan gözlükler su içerisinde derinlere inildikçe sıkıntı yapacaktır. Ayrıca derine inildikçe basınçtan etkilenmeyecek bir dalış gözlüğü yüzde acıya sebep olmaz ve konsantrasyonun dağılmamasını sağlar. Dalış maskesinin hacminin küçük olması dalış esnasında dolan havayı boşaltırken az nefes uygulamanızı sağlar.


Diğer bir önemli nokta ise görüş alanıdır. Görüş açısı ne kadar geniş olursa maskeyi kullanma veriminiz o kadar artacaktır. Profesyonel dalgıçlar için tasarlanmış küçük hacimli ve geniş görüş alanına sahip dalış maskeleri ile daha kaliteli bir dalış yapılmaktadır.
Dalış maskeleri genel olarak silikon maddeden üretilir. Hafif ve dayanıklı olan bu ürünler kimyasal madde ve aşınmalara karşı etkilidir. Uzun süre kullanım sağlarlar. Maskelerin yan taraftaki ayarlanabilir kısmın kolay ve dayanıklı olmalıdır. Ayrıca yüz ayarlaması yapıldıktan sonra çözülmemeli ve sabit kalmalıdır. Farklı renklerde dalış gözlükleri bulmaktadır. Şeffaf olan silikon modellerde ışık kırılması yaşanabileceği için tercih edilmemesi gerekir. Daha koyu siyah silikon maskeler ışığı kırmayacağından gerçeğe yakın bir görüş alanı sağlar.

Camların genellikle çift cam olası istenir. Çift camlı dalış maskeleri daha esnektir ve ayrıca optik cam kullanımına uygundur.
 

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4
Toplam 81 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.