Captain markası pek çok çeşit ürünüyle avlanma işinizi yada hobinizi keyfe dönüştürecektir. Misina yada olta, makina yada aksesuar, aradığınız en az bir ürün Captain marka altında sizin için beklemektedir. Captain markasının seçenekleri içinde kaybolmadan önce balığa ve sağlığa dair bir çalışma yaptık.

Her balığın kendine özgü lezzeti vardır. Balıkların lezzetleri cins özelliklerine göre değişse bile, bir balık tutkunu hangi balığın hangi ayda yenildiği bilmek zorundadır. Balıkların hangi aylarda daha lezzetli olduğu konusunda internette şu bilgiler yer alıyor. Balık severler için yazımıza eklemek istedik. 

Ocak ayında: Uskumru, lüfer, palamut, istavrit lezzetini korur. Kefal ve hamsi tam yağlı durumdadır. Çinekop, kofana, mezgit kolayca bulunur. Tekir ve kırlangıç bolca avlanır. Barbunya, kılıç ve mercan az tutulur.

Şubat ayında: Kalkan mevsimi başlar. Tekir bolca çıkar. Uskumru, lüfer, palamut yağını kaybetmeye başlar.

Mart ayında: Kefal, levrek ve kalkanın en lezzetli zamanıdır. Uskumru, çiroz olmaya yüz tutmuştur. Tavası ve pilakisi yapılabilir. Gümüş balığı fazlaca çıkmaya başlar.

Nisan ayında: Kalkan yine gözde balık olur. Mercan, levrek, kılıç ve kırlangıç bolca çıkmaya başlar. Gümüş balığı, kefal, mezgit, berlam, tekir ve barbunya çok tutulur.Bereketli olur.

Mayıs ayında: Levrek, barbun, tekir ve iskorpit zevkle yenir, lezzetiyle keyif verir. Sofraları şenlendirir. 

Haziran ayı: Balıkçılık açısından verimsiz bir aydır. Tekir, barbun, mercan, levrek gibi balıklar bulunur ancak pahalıdır.

Temmuz ayında: Sardalya mevsimi gelir, hoş gelir. Kolyoz, istavrit, uskumru, tava yapmaya ve haşlamaya elverişlidir.

Ağustos ayında: Çingene palamudu mevsimini açar. Sardalyanın ise en lezzetli zamanıdır. Yine bu ayda kılıcın tadına doyum olmaz. Kefal tavsiye edilmez.

Eylül ayında: Sardalye ve kılıç lezzetlidir. Palamut irileşir. Lüfer bu dönem pahalıdır.

Ekim ayında: Lüfer çok lezzetlidir. Palamut bolca çıkar. Misafir balığa doyar.

Kasım ayında: Uskumrunun en iyi zamanıdır. Torik akışı başlamıştır. Pisinin en nefis olduğu ay, tam da bu aydır.

Aralık ayında: Uskumru, lüfer, palamut ve torik daha da büyümüş ve lezzetlenmiştir. Hamsinin en çıtır zamanıdır. Bol miktarda tekir çıkar, afiyetle yenir.

Balıktan bu kadar bahsettikten sonra tutan için değil ama satın alan için tazeliğinin testini yapmak da bilgi gerektiriyor. Taze tüketilmesi gereken balıklar, balık severler tarafından avlandıktan sonra koruma zincirine dikkat edilmediği takdirde tazeliğini hızla kaybedebilirler. Bu nedenle tazeliğini koruyacak soğuk zincir, denizden çıktıktan sonra tezgaha kadar özenle izlenmelidir. Taze balığın göz bebekleri dışa doğru bombelidir. Bayat balığın ise göz bebekleri içine çökmüştür. Gözleri matlaşmıştır. Balığın solungaçları da durumu ele verir, taze ise kırmızı renge sahiptir. Bayat balığın solungaçları ise kiremit rengindedir. Taze balığın üzerine elinizi bastırıp sonrasında çektiğinizde balıkta herhangi bir iz oluşmaz. Bununla birlikte bayat balığın üzerine bastırıp, elinizi çektiğinizde balık eski şekline dönmez. Taze balığın pulları vücuduna yapışıktır. Bundan dolayı taze balık almak isterseniz elinizi balığın üzerinde gezdirmelisiniz, pulları elinize geliyor fakat dökülmüyorsa balık tazedir. Balık satın alırken dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi de balığın kokusudur. Taze balık, hafif bir deniz kokusunun dışında, herhangi bir koku taşımaz. Balık bekledikçe kokusu artacak ve ağırlaşacaktır.

Bu kadar bilgi sonrası Captain Olta Kamışları, Captain Olta Makinaları, Captain Olta Misinaları, Captain Aksesuarlar ve Captain Balık Çantaları seçeneklerini değerlendirip Captain  markalı ürünlerin arasından dilediğinizi balikmarketim.com sitesinden en uygun koşullarda temin edebilirsiniz.
Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 .... 82 83 84
Toplam 1995 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 .... 82 83 84
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.