Filtre

Can Kurtarıcı

Suyun kaldırma kuvveti özelliği sayesinde içinde bulunan cisimlerin karadaki ağırlıkları ile sudaki ağırlıkları farklılık göstermektedir. İnsan vücudunun yapısı suyunkine yakındır. Bunun nedeni ise insan vücudunun çoğunluğunun da sudan oluşmasıdır. Su özelliği sayesinde suyun kaldırma kuvvetine uyum sağlamaktadır. Hem suyun hem de insan vücudunun bu özellikleri can simidi ihtiyacı olmasını göz ardı edemez.

Denizin suyu tuzlu olmasından dolayı tatlı sudan daha yoğun olmaktadır. Dolayısı ile de kaldırma kuvveti daha fazladır. Göl, nehir ve gölet gibi tatlı suların kaldırma kuvvetinin az olmasını mutlaka göz önünde bulundurmamız gereklidir. Bu da demek oluyor ki bu bölgelerde yüzerken can simidi daha çok ihtiyaç olacaktır.

Kullanılacak olan can simidi insanların yüzdükleri bölgelere ve kişilerin üzerlerinde bulunma ihtimali olan kıyafetlere göre tasarlanmıştır. Ağır şartlarda kullanılmak için üretilmiş olan can yelekleri kişilerin üzerindeki kıyafetleri da düşünülerek üretilmek zorundadır. Can simitleri dünya genelinde farklı sınıflandırılmalar ile fakat aynı işlevlerle kullanıcılara sunulmaktadır.

Denize düşen bir kişiyi dalgaların içerisinde kaybetmek olası bir durumdur. Özellikle de dalgalı denizin üzerinde hiç bir şey ayırt edilememektedir. Bu gibi durumlar ile karşılaşmamız söz konusu olabileceğinden can simitleri tasarlanmıştır. Giyen kişinin denize düştüğünde eğer yüzme bilmiyorsa ya da yüzebileceği bir su değilse boğulmaması için yüzün yukarı olacak şekilde çevirip su üstünde kalmasını sağlayan bir can kurtarma aracıdır.

İnsanlar karada yaşayıp bütün yaşam faaliyetleri karaya göre olmasından dolayı suda yaşamı zordur. En zayıf olarak hareket ettiği yerde sudur. İnsanlar için oksijen ciddi bir yaşam maddesidir. Bu madde de ciğerlerden kana, kandan da hücrelere geçmektedir. Oksijenin gelmiş olduğu yolun kesilmesi boğulmaya neden olmaktadır. Denizde boğulmada bu şekilde gerçekleşmektedir. Can kurtarma aracı olan can simidi her teknede mutlaka olması gerekmektedir.

Tüm Can Simitleri İçin Tıklayınız.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2
Toplam 31 ürün görüntüleniyor.
1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.