Balık avı Malzemesi Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Balık avlamak aslında kolay gibi görülen herkesin çokta basite indirgediği basite alınmayacak zorlukta biraz çabalarla öğrenilebilecek güzel bir meditasyon şeklidir.

Balık avlamanın ruhu dinlendirdiği bilinir. Fakat bunu yeni başlayanlar için söylenmemiş sayalım. Yeni başlayanlar biraz öğrenme aşamasında stres sinir sahibi olabilirler. Bunlar da öğrenmeye istekli ise tatlı sinir olarak adlandırılabilmektedir. Bunca zahmetli bir huzur verici aktivite için gereken balık avı malzemeleri olmadan olur mu hiç. Evet, tabiki de olmaz.

Balık avı malzemeleri dediğimizde farklı malzemeler akla gelir. Bu malzemeleri önemli olan doğru şekilde kullanmaktır. Doğru şekilde kullanmak için de balık avı ve balık avı malzemeleri hakkında bilgili ve tecrübeli kişilerden bilgi edinerek araştırıp öğrenmektir. Oltaların belli çeşitleri vardır belli avlarda kullanılmak üzere.

Balık avlarında kullanılan ola misinaları kalın olanların daha büyük balıkları avlamak için kullanıldığını biliyoruz ince kalınlıktakiler ise daha minik balıkları avlamak için kullanılırlar. Oltaların çok uzun olmaması önemlidir ki kullanım zorluğu çekilmesin.

Balık avı malzemeleri içinde balığı avınıza düşürmek için suni yem ve doğal yemlere ihtiyacınız vardır. Suni yemler ile doğal olanları arasındaki fark suni olanlar tatsız tuzsuzdurlar şeklen kendilerine balıkları çekerler.

Rengârenk ve solucan ayrıca balık şekilli olması balıkların ilgisini hemen kendi üzerine çekmektedir. Balık suni yemin albenisine kapılıp yemeye çalıştığı için tuzağa düşer.

Doğal yemlerin ise kokusu ve tadı ile balık kanar. Ama dikkat edilmesi gereken bir durum vardır ki avlanacak olan balığın boyutu ile yemin boyutu iyi ayarlanmalıdır. Suya atıldığında yem çok daha büyük gözüktüğü için balık çok büyük olursa yanına yanaşmaz çok küçük olura görmez orta büyüklükte olması idealdir.

Doğru şekilde kullandığınız kaliteli balık avı malzemeleri ile balık avınızın daha mükemmel ve keyifli hale geleceğinden hüç şüpheniz olmasın.

Sıralama seçin
Görünüm:
Balıkmarketim - Kurutulmuş Sülünes
7,50 TL
6,00 TL
%20 İNDİRİM
Balıkmarketim - Kurutulmuş Madya
7,50 TL
6,00 TL
%20 İNDİRİM
Balıkmarketim - Balıkmarketim Surf Set 6
183,57 TL
128,50 TL
%30 İNDİRİM
Balıkmarketim - Balıkmarketim Surf Set 3
226,77 TL
158,74 TL
%30 İNDİRİM
Balıkmarketim - Balıkmarketim Surf Set 5
201,57 TL
141,10 TL
%30 İNDİRİM
Balıkmarketim - Balıkmarketim Surf Set 2
244,77 TL
171,34 TL
%30 İNDİRİM
Balıkmarketim - Balıkmarketim Surf Set 4
222,39 TL
155,68 TL
%30 İNDİRİM
Balıkmarketim - Balıkmarketim Surf Set 1
265,59 TL
185,92 TL
%30 İNDİRİM
Toplam 29523 ürün görüntüleniyor.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.