Balık Malzemeleri

Balık malzemeleri ni başlıca şöyle sıralayabiliriz; -Kamışlar -Misinalar -iğneler -Suni yemler -balık ağları

Olta kamışları:

Balık malzemelerinin ana malzemelerindendir. Farklı çeşit çeşit yapıda olanları vardır. Ekonomik arayanlara uygun çeşitleri olduğu gibi tutulacak balığın cinsine göre de seçim yapılması mümkündür. Genel olarak paslanmaz özellikte olanları mevcuttur. Katlanabilirler.

Misinalar:

Kalınlıklarına göre farklılık gösteren misinalar her balığın türüne göre farklı şekillerede satışa sunulmuştur. Bir balık daha ince misina ile avlanabilmekte iken diğer balıklar kilosu itibari ile daha kalın misina ile avlanmaktadır. Şeffaf ve tel olanları mevcuttur. Şeffaf olanları ipin varlığını suyun içinde belli etmezler.

İğneler:

Olta iğneleri ucu soru işaretine benzeyen metal yapıdadır balık avlamada oltanın ucuna takılarak kullanılır. Bu iğnelerinde belli numaraları vardır.Delikli, üçlü, ikili çeşitleri vardır ve bunları daha fazla çeşitlendirmek mümkündür. Balık türlerine uygun numara seçimi yapılarak rahatça istediğiniz balığı avlayabilirsiniz. Tek bir iğne tek bir balık için değildir tabi ki iğneleri benzer özellikteki benzer balıkları avlamak için kullanabilirsiniz.

Doğal Balık yemleri:

İğneye sıkıştırılarak kullanılan balık yemleri balıkların asla reddedemeyeceği yemlerdendir. Farklı aromada olanları da mevcuttur. Kokularını uzaklardan duyarak gelip iğneden yemi almaya yanaşan balıklar bir bakmışlarkokularına dayanmadıkları yemek uğruna av olmuşlar.

Suni yemler:

Balık görünümlü yemlerdir bu yemlerde. Fakat kokuları yoktur sadece görüntüleriyle ve farklı renkleriyle balıkları kendilerine çekerler. Ve saklanması daha kolaydır bozulma ihitmali yoktur.

Balık ağları:

Ve son olarak tanıtacağımız balık malzemesi balık ağlarıdır. Balık ağları çeşitli balıkların olması sebebiyle farklı çeşitlerde olarak üretilmektedir. Kafes ağları, güvenlik ağları, gırgır ağları , trol ağları bu çeşitlerdendir. Balıkçılık çeşidine göre kafes balıkçılığı için düğümsüz balık ağlarını kullanmaktayız. Balıkçılık açısından gelişmiş ülkemizde en çok kullanılan ağ ise gırgır ağlarıdır. Tüm Balık Malzemeleri İçin Tıklayınız.

Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3 4 5 6 7
Toplam 158 ürün görüntüleniyor.
1 2 3 4 5 6 7
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.