« Tekne Malzemeleri
Balık Bulucu ve GPS
Benzinli Deniz Motorları
Şişme Botlar
Elektrikli Motor
Tekne Navigasyon Ekipmanları
Bot Motor Hazır Setler
Outdoor Su Sporları Ekipmanları
Tekneler
Polyester Tekne
Tekne Aksesuarları
Fiber Tekne
Tatlı Su
Güverte Ekipmanları
Tekne Kabin Ekipmanları
Tekne Güvenlik Malzemeleri
Yelken Malzemeleri
Boya/ Bakım
Tekne Dümen ve Kumanda Ekipmanları
Havalandırma
Pis Su Tahliye Malzemeleri
Römork
Tekne Sintine Malzemeleri
Tekne Elektrik Ekipmanları
Tekne Elektronik Malzemeleri
Marin Pompalar
Tekne Motor Aksamı
Demirleme ve Rıhtım
Tekne Yakıt Ekipmanları
Döviz Kurları
1 USD : 2,6110 TL
1 EUR : 2,8670 TL
1 CHF : 2,7760 TL
1 A : 101,6400 TL
1 G : 1,5720 TL
Bizden Haberler
10.6.2014
MAT FİYATLARI
15.10.2012
deneme
9.1.2012 1
Makaralar
Tüm Haberler
Ana Sayfa Tekne Malzemeleri Tekneler
Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster A´dan Z´ ye Listele Ucuzdan Pahalıya Listele Sadece Stoktakileri Göster
Alt Kategoriler
Kampanyalı Promosyonlu Tümü
1 2
[1/2]

Tekneler

  Tekne malzemeleri ve ekipmanları diyince aklımıza birçok marka gelir. Bu markaların başında lalizas, TMC, attwood, davis, hella marin, marintek, sealux, vetus, humminbird, garmin, eagle markaları gelir. Bunların yanında bir çok markada bulunmaktadır. Bazı markalar birçok malzemeyi bir arada bulundurur. Bu markalardan ilk akla gelen lalizas markasıdır. Lalizas marka ürünler yunan malı olup bazı modellerin üretimi Çin de yapılmaktadır. Bu markanın tekne tuvaleti, tekne şamandırası, Lalizas tekne örtüsü, motor kılıfı, usturmaça, yelkenci kıyafeti, yelkenci markası, yelkenci ekipmanları, tekne ırgatı, tekne, şişme bot, şişme bot ekipmanları, kurtarma aparatları, cankurtaran yelekleri, cankurtaran simitleri, can yelekleri, can simitleri, tekne güvenlik ekipmanları, kamara lambaları, güverte ekipmanları, tavan lambası, okuma lambası, tekne halatı, çapa, çapa zinciri, bağlanma ekipmanları, marin akü, akü kutusu, seyir fenerleri, sancak iskele feneri, anahtarlık, iç aydınlatma malzemeleri, mutfak malzemeleri, merdiven, ip merdiven, bayrak, bayrak direği, yelkenci eldiveni, balıkçılık malzemeleri, şamandıra çeşitleri, dalış şamandırası, ayakkabı, çizme, balıkçı botları, yağmurluklar, termal kıyafetler, güverte ekipmanları, yardımcı tekne malzemeleri, tekne güvenlik malzemeleri, fileto bıçağı, braketler, lumbozlar, hatchler, cansalları, şişirile bilir can yelekleri, çizmeler, dümenler, solar malzemeler, tekne portatif tuvaleti, tekne tuvalet aksamları, yelkenli tekne malzemesi, zehirli boylar, tekne macunları, tekne astarları, tekne temizlik ürünleri, temizlik ekipmanları, paslanmaz zincir, galvaniz zincir, krom zincir, tekne duşları, dümen simidi, tekne hataları başlıca üretimleri arasındadır. Birçok malzemenin imalatını Yunanistan da yapan lalizas firmasının ürün yelpazesi tekne donatıcıları ve tekne kullanıcıları için yeterli çeşitliliktedir. Tekne Satın alan bir balıkçının teknesini donatırken ve gerekli yardımcı malzemeleri alırken lazizas markasını tercih edebilir. Tekne malzemelerinde içerisinde elektronik, mekanik ve hidrolik çalışanlar 2 yıl garantilidir. Lalizas firması diğer ekipmanlarında ki üretici hatası olan ürünlerde her türlü yardımda bulunmaktadır. Hasarlı ve kusurlu ürünler in değişimi yapılmakta yenisi verilmektedir. Malzemeler teknede kullanılacağı için özenle itina ile üretim süreci kontrol edilmektedir.

  Polyester tekne imalatçıları birçok tekne modeli üretirler. Bu tekne markaları başlıca yerliyurt tekne, mursan tekne, safter tekne, alamatra tekne vb. dir. Bu markalarda farklı tekne fiyatları bulunmaktadır. Her boy teknenin donanımı ve tekne fiyatı farklıdır. Safter tekne fiyatları ile yerliyurt tekne fiyatları aynı boy teknede bile fark etmektedir. Teknelerin yapılış biçimleri kullandıkları malzeme ve işçilik farklılık gösterebildiği gibi tekne fiyatları da farklılık göstermektedir. Safter tekneler 2.30 metreden 6.00 metre kadar tekneler mevcuttur. Bunun yanında kamaralı tekneler , sandallar, sürat tekneleri üretilen tekneler arasındadır. Her teknenin gereksinimleri ve ihtiyaçları birbirinden farklıdır. 200 cm tekneye kullanılan kürek boyu, motor beygiri farklıdır. Tekneler boylarının farklılıkları ile taşıma kapasitelerini gösterirler. Taşıma kapasitesi artıkça teknenin ağırlığı ve iç hacmi artmaktadır. Teknenin boyuna ve taşıma kapasitesine göre güvenlik malzemeleri de değişiklik göstermektedir. 2 metre safter teknenin 2-3 kişi taşıma kapasitesi olduğundan bulundurması gereken can yeleği adeti, çapa boyu, diğer zorunlu güvenlik malzemeleri değişmektedir. 6 kişili bir yerliyurt marin tekne nin bulundurması gereken zorunlu malzemeler, 6 adet lalizas can yeleği, 2 adet lalizas can yeleği, 1 adet lalizas yangın söndürme tüpü, 1 adet lalizas sağlık çantası, 1 adet reklektör, 1 adet türk bayrağı bulundurma zorunluluğu vardır. Yelekler özellikle lalizas marka olmalı. Lalizas marka can yelekleri CE sertifikalı ve sahil güvenlik onaylıdır. Ce sertifikası olmayan yeleklerin teknelerde bulundurulmasının bir faydası bulunmamaktadır.

  Tekne çapasını ve halatını seçerken dikkat edilmesi gereken önemli kurallar vardır. Safter tekne, alamatra tekne veya yerliyurt 4 metre teknemiz olduğunda çapayı teknenin özelliklerine göre seçeriz. Yerliyurt Teknenin veya diğer teknelerin kamaralı olup olmaması, teknenin ağırlığı, teknenin biçimi, teknenin karinasının boyutu çapa seçimi için önemlidir. Teknemiz 4 metre ve safter tekne ise 4kg çapa ile 3 metre uzunluğunda zincir birlikte kullanıldığında çapamız taramadan teknemizi tutacaktır. Tekne çapasında zincir çok önemlidir. Teknede çapayı 4 kg yerine 6 kullanmak çözüm olmamakla birlikte gereksiz masraf anlamına gelir. Tekne çapasını 4 kg da sabit tutup zincir kullanmak daha faydalıdır. Zincir tekne çapasının deniz tabanına tam anlamıyla oturmasını sağlar. Zincir taramaya başlar ise zincir boyunun uzatılması yeterli olacaktır. Teknenin çapa zincir ve halatı sağlam olmalı ki önemli bir güvenlik sorununda çapa bizi sabit bir şekilde tutmalıdır.

  Teknenin Yapısı Markaya göre değişmektedir. Tekne derinli suda duruşu ve malzeme kalınlığı teknenin hızını etkileyen bir faktördür. Safter teknelerin 4 metresi ile yerliyurt teknenin 4,5 metresinin aynı hp gücündeki motorda gösterdikleri performans aynı olabilir. Kişi sayısı aynı bile olsa hızları aynı olduğu görülmüştür. Teknelerin yapısındaki farklılık suda hız yaparken su yarışları farklı ise süratleri farklı olabilir. Bu farklılık teknenin çok fazla su tutması, ya da teknenin suya çok fazla gömülmesi yüzünden olabilir. Polyester teknelerin suda duruşu ve sürati şişme botlara göre farklıdır. Polyester teknelerde su tutuşu ve sürtünme şişme botlara göre daha azdır. Şişme botların katlanır tabanlı olanları, taşıma ve barındırmaları kolay olduğu için tercih edilmektedir. Sudaki performansları polyester teknelere göre daha düşüktür. Katlanır tabanlı şişme botlar kolaylıklarının yanında sudaki düşük performansları, polyestere göre dayanıklılığı daha azdır. Polyerter tabanlı şişme botlarda ise durum daha farklıdır. Polyester tabanlı şişme botların suda ki sürtünmeleri en aza inmiştir ve daha fazla sürat yapabilirler. Dayanıklılık konusunda ise taban polyester olduğu ve yanlar şişme olduğundan hemen dayanıklı hemen de hafiftir.

  Balıkçılık yapan birçok kullanıcı polyester tekne kullanırken korumak için tekne ya da örtü kullanırlar. Lalizas tekne örtüsü bu konuda tam aranan bir malzemedir. Bu tip tente ya da örtü gibi tekne malzemeleri malzemenin ömrünü uzatan ekipmanlar dır. Bazı durumlar da. Teknenin ve motorun güneş görmemesi gerekir, tekne ve motor güneş gördüğünde üzerindeki boyası, varsa silikonu, ahşap tekne ise tahta araları bu sıcaktan etkilenir. Teknenin üzerindeki halat, can yeleği vb. ekipmanlar da bu etkiden maruz kalabilir. Bu etkilerden uzaklaşmanın yolu tekne örtüsü veya korucu örtülerdir. Katlanır tabanlı şişme botlarda güneşin etkisi daha belirgindir. Ek yerlerinde yapıştırıcı şişme botun kullanılmadığı zamanlarda güneşe maruz kaldığı zaman , yapıştırıcı özelliğini yitirmeye başlar. Zamanlar botun ek yerleri renk değiştirir ve bazı bölgelerde açılmalar başlamış olur. Şişme tabanlı, ahşap tabanlı, alüminyum tabanlı, polyester tabanlı, katlanır tabanlı botların ek yerlerinde ki açılmaları engellemenin yolu güneş ışınlarına maruz bırakmamaktır. Lalizas tekne örtüsü, tekne kılıfı ile örtmek çözüm olacaktır.

  Alamatra tekne malzemeleri yerli üretim olup, bazı modelleri ve çeşitleri ithal malzemelerden oluşur. Alamatra tekne malzemeleri 2 yıl garantili ve uzun ömürlüdür. Tekne malzemelerinde önemli olan deniz suyuna maruz kalacak malzemelerin pas yapmaması. Pas yapan malzeme kendisi bozulduğu gibi pasını akıtarak ta yanındaki diğer malzemeleri de bozmaktadır. Bu hiç istenmeyen bir durum oluşturur. Alamatra tekne yat ekipmanlarının paslanmayan malzemelerden yapılmış olmasına dikkat edilmektedir.

TEKNE ÖRTÜSÜ SİZE 4
LS-57268
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:223,18 TL
TEKNE ÖRTÜSÜ SİZE 3
LS-57267
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:189,35 TL
TEKNE ÖRTÜSÜ SİZE 2
LS-57266
Stoklarda Tükendi
Kdv Dahil Fiyatı:162,29 TL
TEKNE ÖRTÜSÜ SİZE 1
LS-57265
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:128,45 TL
TEKNE ÖRTÜSÜ SİZE 6
LS-57323
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:314,52 TL
TEKNE ÖRTÜSÜ SİZE 5
LS-57322
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:273,93 TL
TEKNE ÖRTÜSÜ - OPTİMİST İÇİN
70174-40756
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:263,78 TL
POLYESTER 500 cm YARIM KAMARALI TEKNE
SAFTERTEKNE-9875859
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:29.665,20 TL
POLYESTER 350 cm  SANDAL KÜREKLİ
ent_tekneyatmalzemeleriSAFTERTEKNE-987532
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:3.304,00 TL
SAFTER EAGLE 750 cm TEKNE
SAFTERTEKNE-78956
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:87.744,80 TL
POLYESTER 500 cm GEZİ TEKNESİ
SAFTERTEKNE-9875339
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:24.461,40 TL
SAFTER 630 cm CRUISER TEKNE
ent_tekneyatmalzemeleriSAFTERTEKNE-9875399
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:46.244,20 TL
Yerliyurt 3.75 m Servis Tekne
YERLİYURT-001
Stoklarda Tükendi
Kdv Dahil Fiyatı:2.985,40 TL
POLYESTER 500 cm SPORT TEKNE
ent_tekneyatmalzemeleriSAFTERTEKNE-9875321
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:25.505,70 TL
460 cm Fiber Tekne
ÖZK-460
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:5.285,22 TL
POLYESTER 465 cm FİSHER SANDAL KÜREKLİ
ent_tekneyatmalzemeleriSAFTERTEKNE-987535
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:6.962,00 TL
480 cm Fiber Tekne
ÖZK-480
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:7.599,20 TL
POLYESTER 450 cm  SANDAL KÜREKLİ
ent_tekneyatmalzemeleriSAFTERTEKNE-987534
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:6.053,40 TL
420 cm Fiber Tekne
ÖZK-420
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:4.885,20 TL
POLYESTER 400 cm SANDAL KÜREKLİ
ent_tekneyatmalzemeleriSAFTERTEKNE-987533
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:5.628,60 TL
MARTEK NE242 POLİETİLEN TEKNE
NE242
Stoklarımızda
Kdv Dahil Fiyatı:2.053,20 TL
1 2
[1/2]