« Blog
2015
2014
2013
Ürün Tanıtım Videoları
Av Malzemeleri
Balık Av Malzemeleri
Balık Makinaları
Suni Yemler ve Sahte Balıklar
Çanta ve Kutular
Tekne Av Malzemeleri
Dalış Av Malzemeleri
Doğa Av Malzemeleri
Deniz Motorları
Balikmarketim
Alabalık Avı
Kamp Malzemeleri
Tekne Malzemeleri
Dalış Malzemeleri
Outdoor Giyim
Balıkçılık Malzemeleri
Balık Avı
Döviz Kurları
1 USD : 2,7293 TL
1 EUR : 2,9591 TL
1 CHF : 2,8609 TL
1 A : 104,2800 TL
1 G : 1,4980 TL
Bizden Haberler
10.6.2014
MAT FİYATLARI
15.10.2012
deneme
9.1.2012 1
Makaralar
Tüm Haberler
Ana Sayfa Blog 2013 Av Malzemeleri Balık Av Malzemeleri Balık Makinaları
Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster A´dan Z´ ye Listele Ucuzdan Pahalıya Listele Sadece Stoktakileri Göster
Kampanyalı Promosyonlu Tümü

BALIK MAKİNALARI

Balik makinaları, Balık makineleri, Olta makineleri ya da olta makaraları olarak da isimlendirilen ve balık avcılığında balık tutmayı kolaylaştıran olta makineleri bu alanda çok iyi yer tutmuştur.Balık Avcılığında kullanabileceğiniz av malzemeleri konusunda balık türleri ve av yöntemlerine göre alabileceğiniz bir çok olta makinaları vardır.

Balık Türlerine göre incelemek gerekirse Levrek Avı,Sazan Avı ve Akya Balık avı gibi balık türlerinde farklı özellikte olan olta makinaları kullanılır.

Balık Avcılığında Levrek Avı;

Levrek Balığı Ilık ve soğuk denizlerde yaşayıp yaklaşık 8-10 kg ağırlığında olan balık türüdür. Bu tür balıkları avlayabilmek için Yavaş Ama Güçlü makinalar kullanılmalıdır.Kıyıdan at-çek yöntemi ile avlanılır.Shimano Markasının Zırca, Catana ve Sedona modelleri levrek avı için ideal balık makinalarıdır.

Balık Avcılığında Sazan Avı;

Sazan Balığı Tatlı su ve yavaş akan derelerde bulunan bir balık türüdür.Ağırlıkları Yaklaşık 10-12 Kg’a kadar ulaşabilir. Sazan Balığı için Banax SX5000 ve ya Okuma Safina Pro 65 Balık makinaları önerilebilir.

Balık Avcılığında Akya Avı;

Ülkemizde Bu balık türleri Çıplak ve kuzu olarak adlandırılır özelliği ise üzerinde hiç pul olmamasıdır. Genellikle 18 ile 60 kg arasındadır. Akya Balığı Avı için At-Çek Yöntemi ideal bir balık avı yöntemidir. Akya Balığını rahat çekmek için balık makinaları olarak çıkrık olta makinalarının kullanılması tavsiye edilir.Penn Çıkrık Balık makinaları bu tür avlar için idealdir.

Balık Avcılığında Jig yöntemi;

Dikey balık avcılığı olarak da adlandırılan jigging yöntemi için uygun olan balık makinaları ile en uzağa ve en iyi atış yapabilmeniz rahat çekebilmeniz adına kafası küçük olta makinelerini tercih edilir.Okuma Salina 2 16000 ve Avenger modelleri bu tür balıkçılık için idealdir.

Tekne balıkçılığı;

Tekneden balık avcılığında balık makinası kullanmak istiyorsak çekerinin güzel olmasına,kafa yapısına ve makinanın hafifliğine önem vermemiz gerekir. Okuma markasının Raw ve Distance Modelleri bu tür balık avcılığı için uygun balık makinalarıdır

Kayıt Bulunamadı

 Bu grupta ürün kaydı bulunamadı.